سه شنبه,۲۶ دی, ۱۳۹۶ | ۱۰ : ۰۳
خانه / برق / رشد ۹۵ درصدی معاملات بازار برق بورس انرژی
۱۳۹۴/۰۲/۲۸

رشد ۹۵ درصدی معاملات بازار برق بورس انرژی

رشد ۹۵ درصدی معاملات بازار برق بورس انرژی

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در روز جاری(دوشنبه) اعلام شد که براین اساس معاملات برق در بورس انرژی ۹۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش اژانس خبری انرژی،کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز در بازار برق بورس انرژی ۳,۶۸۶ مگاوات برق به ارزش ۴۲ میلیارد و ۷۷۱ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملات گذشته ۹۵ درصد افزایش نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز شتاب بیشتری به خود گرفت و رشد ۳٫۵درصدی را به ثبت رساند.

همچنین روند صعودی و پرشتاب قیمت در معاملات امروز پایدار ماند و شاهد رشد بیش از ۱۶,۰۰۰ ریالی در آن بودیم. با توجه به نزدیک شدن به انتهای دوره، زمان واریز اعتبارات جدید به حساب شرکت ها در تداوم این روند یا تغییر آن تأثیرگذار خواهد بود.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی رقابت بین شرکت های توزیع برای خرید و افزایش قیمت ها همچنان در بازار مشهود بود به طوری که در برخی از سررسید ها افزایش حدود ۱۶,۰۰۰ ریالی را شاهد بودیم از سوی دیگر با توجه به تقاضای بالا در بازار شاهد عرضه محدود و پلکانی از سوی نیروگاهها با هدف افزایش بیشتر قیمت ها بودیم.