یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۰۶ : ۱۱
خانه / دسته‌بندی نشده / رطوبت بالا و غلظت گرد و غبار؛ عامل قطع دوباره برق اهواز/ تلاش تمامی واحدها برای وصل برق
۱۳۹۵/۱۱/۰۹

رطوبت بالا و غلظت گرد و غبار؛ عامل قطع دوباره برق اهواز/ تلاش تمامی واحدها برای وصل برق

رطوبت بالا و غلظت گرد و غبار؛ عامل قطع دوباره برق اهواز/ تلاش تمامی واحدها برای وصل برق

شرکت توزیع نیروی برق اهواز اعلام کرد عامل قطع برق اهواز رطوبت و شدت گرد و غبار و چسبندگی آن بر روی تجهیزات شبکه بوده است.

به گزارش خبرانرژی، صبح روز گذشته پدیده گرد و غبار غلیظ به میزان ۹۹۸۵ میکروگرم بر مترمکعب یعنی ۶۷ برابر حد مجاز در استان خوزستان و به‌ویژه شهر اهواز رخ داد و هم‌زمان با آن شاهد وزش طوفانی با سرعت ۶۰کیلومتر در ساعت همراه با بارش پراکنده باران در اهواز بودیم.

این بحران باعث شد تعداد ۹ ایستگاه فوق توزیع و ۶ دستگاه ترانسفورماتور در برخی ایستگاه‌ها از مدار خارج شوند و همچنین در این حادثه بیش از ۳۰۰ فیدر فشار متوسط بی‌برق شد.

با توجه به اعلام قبلی استانداری خوزستان، ستاد بحران این شرکت تمام گروه‌های عملیاتی را وارد عمل کرده و تا ساعت ۲۱ شب گذشته غالب مشکلات شبکه را رفع و وضعیت کل شبکه برق کلانشهر اهواز عادی شد. اما متاسفانه به دلیل شدت گرد و غبار و چسبندگی آن بر روی تجهیزات و تاسیسات شبکه، بامداد امروز به دلیل بالا رفتن میزان رطوبت در اثر مه و شبنم، لایه‌های گرد و غبار غلیظ موجود بر روی تجهیزات مرطوب شده و باعث انتقال جریان و زمینه اتصال کوتاه و در نهایت قطع برق شد.

پس از بروز چنین پدیده‌ای گروه‌های امداد و پشتیبانی برق منطقه‌ای خوزستان با همکاری آتشنشانی و شهرداری اهواز وارد عمل شدند که طبق اعلام دیسپاچینگ مرکز تلاش می‌شود در اسرع وقت و تا عصر امروز ایستگاه‌ها وارد مدار شوند.

در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد از شبکه برق اهواز متاثر از این حادثه بی برق هستند.

منبع: ایلنا