چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۰۵ : ۰۲
خانه / نفت / رقابت نزدیک ایران و امارات برای رتبه سومی اوپک
۱۳۹۴/۰۲/۲۳
در ماه آوریل رقم خورد

رقابت نزدیک ایران و امارات برای رتبه سومی اوپک

رقابت نزدیک ایران و امارات برای رتبه سومی اوپک

تولید نفت ایران در ماه آوریل روزانه ۴۵ هزار بشکه افزایش یافت.

به گزارش اژانس خبری انرژی،به نقل از دبیرخانه اوپک، منابع ثانویه اعلام کردند تولید نفت خام ایران در ماه آوریل نسبت به مارس روزانه ۴۵ هزار و ۲۰۰ بشکه افزایش یافت و به دو میلیون و ۸۲۴ هزار بشکه در روز رسید.

این آمار نشان می‌دهد، ایران در ماه آوریل سال ۲۰۱۵ همچنان پس از عربستان و عراق و امارات چهارمین تولیدکننده بزرگ سازمان کشورهای صادرکننده نفت بوده است با این تفاوت که امارات تنها روزانه دو هزار بشکه از ایران بیشتر تولید کرده و در رده سوم قرار گرفته است.

عراق در ماه آوریل نیز با افزایش تولید روزانه ۴۶ هزار بشکه ای جایگاه خود را به عنوان دومین تولید‌کننده بزرگ اوپک پس از عربستان حفظ کرده و در این ماه روزانه سه میلیون و ۶۷۱ هزار بشکه تولید کرده است. تولید نفت عراق در ماه مارس روزانه سه میلیون و ۶۲۵ هزار بشکه بود.

تولید نفت عربستان در ماه آوریل روزانه با ۲۶ هزار و ۷۰۰ بشکه افزایش نسبت به مارس به ۱۰ میلیون و ۹۵ هزار بشکه در روز رسیده است.

امارات در ماه گذشته میلادی روزانه ۲۲ هزار و ۲۰۰ بشکه تولید نفت خود را افزایش داد و از دو میلیون و ۸۰۳ هزار بشکه در روز به روزانه دو میلیون و ۸۲۶ هزار بشکه رساند. نکته جالب توجه رقابت تنگاتنگ امارات با ایران برای گرفتن رتبه سوم اوپک است بطوریکه امارات در ماه آوریل تنها دو هزار بشکه در روز از ایران بیشتر تولید کرده است.

تولید نفت کویت نیز در آوریل روزانه با سه هزار و ۳۰۰ بشکه افزایش از روزانه دو میلیون و ۷۵۶ هزار بشکه به دو میلیون و ۷۵۹ هزار بشکه در روز رسید.