یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۴ : ۱۱
خانه / گاز / رقیب جدید روسیه و ایران برای صادرات گاز به اروپا
۱۳۹۵/۱۱/۱۱

رقیب جدید روسیه و ایران برای صادرات گاز به اروپا

رقیب جدید روسیه و ایران برای صادرات گاز به اروپا

یک منبع صنعتی اعلام کرد الجزایر که اکنون به بزرگترین تأمین کننده گاز اسپانیا تبدیل شده است، برای افزایش صادرات گاز به اتحادیه اروپا تلاش می کند.

به گزارش خبرانرژی، خبرگزاری رویترز از الجزیره به نقل از منبعی در شرکت دولتی سوناتراک الجزایر اعلام کرد در پی تبدیل شدن الجزایر به بزرگترین تأمین کننده گاز اسپانیا در سال ٢٠١۶ میلادی، این کشور آفریقایی اکنون در پی افزایش صادرات گاز به اتحادیه اروپاست.

به گفته منابع یاد شده، پیش بینی می شود صادرات گاز الجزایر از ۵۴ میلیارد متر مکعب در سال گذشته میلادی به ۵٧ میلیارد متر مکعب در سال جاری میلادی افزایش یابد.

در سال گذشته میلادی، الجزایر در مجموع ٢٠ میلیارد متر مکعب گاز به اسپانیا صادر کرد که معادل ۵۵ درصد از نیاز این کشور اروپایی بود. الجزایر در این دوره همچنین ١۶ درصد از نیاز گاز ایتالیا و ١۵ درصد از نیاز گاز پرتغال را تأمین کرد.

تولید گاز الجزایر در سال ٢٠١۶ میلادی به ١٣٢ میلیارد و ٢٠٠ میلیون متر مکعب می رسید در حالی که این رقم در سال پیش از آن ١٢٨ میلیارد و ٣٠٠ میلیون متر مکعب بود. سوناتراک پیش‌بینی می‌کند که تولید گاز الجزایر در سال ٢٠١٧ میلادی به ١۴١ میلیارد متر مکعب برسد.

 

منبع: ایسنا