یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۰۳ : ۱۱
خانه / پتروشيمي / روز آرام پتروشیمی ها در بورس
۱۳۹۵/۱۱/۰۵

روز آرام پتروشیمی ها در بورس

روز آرام پتروشیمی ها در بورس

شرکت های پتروشیمی همانند دیگر صنایع بزرگ بورسی روزی آرام را در بورس تهران تجربه کردند.

به گزارش خبرانرژی، امروز سهام داران ۲۰ میلیون و ۹۸۳ هزار سهم از سهام شرکت های فعال در گروه شیمیایی را به ارزش ۵۸ میلیارد و ۵۵۷ میلیون ریال خریداری کردند.
پتروشیمی شازند امروز با کاهش ۱٫۱۷ درصدی در قیمت پایانی به ۲۷۷۹ ریال رسید.
گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان هم امروز را بدون نوسان خاصی به پایان رساند. البته در آخرین معامله و قیمت پایانی سبز باقی ماند.  سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی نیز امروز با کاهش ۰٫۶۵ درصدی در قیمت پایانی به ۱۵۳۶ ریال رسید. پتروشیمی شیراز با رشد ۱٫۱۳ درصدی در قیمت پایانی و پتروشیمی آبادان با ۳٫۴۲ درصد افت در قیمت پایانی امروز را پشت سر گذاشتند.

بر اساس این گزارش ، صنایع پتروشیمی خلیج فارس در قیمت پایانی ۰٫۲ درصد افت داشت. پتروشیمی زاگرس در آخرین قیمت ۰٫۳۷ درصد رشد داشت اما در قیمت پایانی ۰٫۰۵ درصد افت را به ثبت رساند.
پتروشیمی پردیس با کاهشی ۰٫۰۶ درصدی در قیمت پایانی همراه شد. پتروشیمی خارک نیز با افزایش ۰٫۰۴ درصدی در قیمت پایانی به روز کاری خود پایان داد. پتروشیمی کرمانشاه هم در حوالی صفر معامله شد. امروز پتروشیمی جم هم در آخرین قیمت ۱٫۲۳ درصد افت داشت اما در قیمت پایانی با رشد ۰٫۰۱ درصدی همراه شد.
پتروشیمی خراسان امروز را در ارقام مثبت به سر رساند. هر سهم با ۲٫۴۵ درصد رشد تا ۶۴۷۵ ریال افزایش یافت.
این گزارش می افزاید: پتروشیمی مارون هم امروز را با رشد قیمتی به پایان رساند. هر چند در آخرین قیمت ۲٫۳۸ درصد رشد داشت اما در قیمت پایانی با ۰٫۹ درصد افزایش همراه شد. پتروشیمی فارابی هم با رشد ۴٫۲۲ درصدی در آخرین قیمت به ۴۳۰۰ ریال رسید. اما در آخرین قیمت با کاهش ۰٫۱۵ درصد به روز کاری خود پایان داد.
در پایان معاملات امروز شاخص کل متاثر معاملات مثبت نمادهای فملی و فملی با رشد حدود ۴۵.۴٧ واحدی به ارتفاع ٧٩٢۶٣ رسید که در این بین نمادهای خودرو و بترانس بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

منبع: نیپنا