چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۱۷ : ۰۲
خانه / Social media / روس‌ها در هرمزگان نیروگاه می سازند
۱۳۹۵/۱۱/۳۰

روس‌ها در هرمزگان نیروگاه می سازند

روس‌ها در هرمزگان نیروگاه می سازند

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: نیروگاه بخاری ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک و پست فشارقوی بلافصل آن با تامین مالی دولت روسیه طی پنج سال آینده در استان هرمزگان احداث خواهد شد.

به گزارش خبرانرژی، محسن طرزطلب در نشستی خبری با بیان اینکه شرکت مهندسی تکنوپروم اکسپورت روسیه با عنوان پیمانکار نیروگاه و پست فشار قوی GIS بلافصل آن با همکاری پیمانکاران و سازندگان ایرانی راه‌اندازی می‌شود، اظهار کرد: این نیروگاه بخاری در جنوب شرقی هرمزگان در ساختگاهی به مساحت ۱۹۹ هکتار راه‌اندازی خواهد شد.

به گفته وی، این نیروگاه بخاری در چهار واحد ۳۵۰ مگاواتی با راندمان حدود ۴۵ درصد، ۱۴۰۰ مگاوات برق تولید خواهد کرد که از نظر فناوری از نوع پیشرفته و بویلر آن فوق بحرانی است.

وی با اشاره به تامین مالی این پروژه، گفت: تامین مالی این پروژه از محل تسهیلات یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورویی دولت روسیه به دولت ایران صورت می‌گیرد.

طرزطلب ادامه داد: تامین آب مورد نیاز نیروگاه از دریا صورت گرفته و برای تامین آب شیرین مصرفی نیروگاه نیز ساخت آب‌شیرین‌کن با ظرفیت ۲۰۰ متر مکعب در ساعت مدنظر قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی مدت زمان کل قرارداد را ۵۵ ماه پیش‌بینی کرد و گفت: سنکرون اولین واحد نیروگاهی با شبکه برق کشور ۴۱ ماه پس از شروع قرارداد در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: به منظور تامین آب شرب مردم بندرعباس و منطقه، آب‌شیرین‌کن جدیدی به ظرفیت ۱۰۰ هزار متر مکعب در روز با استفاده از دود خارجی این نیروگاه احداث خواهد شد که قطعا این کار می‌تواند تاثیر زیادی در افزایش راندمان نیروگاه نیز داشته باشد.

منبع: ایسنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>