یکشنبه,۲۹ بهمن, ۱۳۹۶ | ۳۶ : ۰۴
خانه / نفت / رونمایی از دو کاتالیست جدید پرمصرف در زمینه پتروشیمی
۱۳۹۴/۰۲/۱۸
هم زمان با نمایشگاه نفت انجام شد

رونمایی از دو کاتالیست جدید پرمصرف در زمینه پتروشیمی

رونمایی از دو کاتالیست جدید پرمصرف در زمینه پتروشیمی

همزمان با بیستمین نمایشگاه نفت، گاز پالایش و پتروشیمی، از دو کاتالیست جدید پر مصرف در صنایع پتروشیمی رو نمایی شد.

به گزارش اژانس خبری انرژی، یک شرکت دانش بنیان داخلی توانسته است با مشارکت پتروشیمی رازی، کاتالیست ریفرمینگ ثانویه در چرخه تولید آمونیاک و کاتالیست اتوترمال در چرخه تولید متانول را در سال جاری صنعتی و بومی سازی نماید.

این محصولات قرار است برای تیر ماه سال جاری در راکتور پتروشیمی رازی بارگذاری شود. با بومی سازی این محصولات که در راستای تکمیل زنجیره تامین فرآیند تولید محصولات پتروشیمی است، سالانه از خروج بالغ بر ۲ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد که این رقم با راه اندازی طرح های پتروشیمی تولید متانول و آمونیاک افزایش خواهد یافت.

همچنین کتاب تخصصی “راهنمای کاربردی تولید اسید سولفوریک, اولئوم و عوامل سولفودار کننده” نیز بطور همزمان در بیستمین نمایشگاه نفت، گاز پالایش و پتروشیمی و بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شده است.

مسئولان شرکت نفت و گاز سرو در نشستی خبری با اعلام این که این شرکت تاکنون موفق به بومی سازی بیش از ۲۰ نوع کاتالیست پر مصرف صنایع فولاد، پتروشیمی و پالایش کشور شده است، تاکید کردند که این امر با تکیه بر دانش و تخصص دانشمندان ایرانی انجام گرفته و موجب شده تا نام ایران در زمره کشورهای سازنده این محصولات High-Tech ثبت شود .