سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۵۱ : ۰۲
خانه / نفت / رونمایی از کتاب جامع نفت و گازپارس
۱۳۹۴/۰۲/۱۷
با حضور مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران انجام شد

رونمایی از کتاب جامع نفت و گازپارس

رونمایی از کتاب جامع نفت و گازپارس

کتاب جامع پارس جنوبی با هدف بازخوانی روند توسعه و تجارب ملی این میدان گازی تدوین و با حضور مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران رونمایی شد.

به گزارش اژانس خبری انرژی،کتاب جامع پارس جنوبی با هدف بازخوانی روند توسعه و تجارب ملی این میدان گازی تدوین شده است عصر امروز (١٧ اردیبهشت) در حاشیه بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز ، پالایش و پتروشیمی با حضور مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران رونمایی شد.

رکن الدین جوادی با قدردانی از دست اندرکاران، در حاشیه این کتاب نوشت: ثبت تلاشها و زحمات دست اندرکاران توسعه و آبادانی کشور در هر نقطه پارس جنوبی، قدردانی از فرزندان با غیرت ایران زمین و علاقمندان به آبادانی و عزت کشور بوده که کاری بسیار ارزشمند و نوعی مهندسی ارزش است. امیدواریم نزد خداوند ماجور و توفیق خدمت بیش از پیش نصیبتان شود.

برپایه این گزارش، کتاب جامع پارس جنوبی نخستین مستند تاریخی در حوزه پارس جنوبی است که وقایع صنعت نفت در این میدان گازی را از زمان اکتشاف تا لحظه کنونی ( طی دو دهه گذشته) به تصویر کشیده است.

در بخشی از این کتاب، تجربیات کارشناسان و کارگزاران صنعت نفت در پارس جنوبی که فعالیت شاخص و اثربخشی در راهبری توسعه میدان داشتند، مرقوم و مستند شده است.

گفتنی است: بخش دیگری از این کتاب نیز به نگارش تجربیات شرکتهای فعال ایرانی که منشا آثار و خدمات گسترده در حوزه مشاوره، مهندسی، طراحی، ساخت و راه اندازی و بهره برداری از پارس جنوبی بودند، پرداخته شده است.

گفتنی است: در مراسم رونمایی از کتاب جامع پارس جنوبی، جمعی از مدیران شرکت ملی نفت ایران از جمله مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس و مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی، حضور داشتند.