دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۲ : ۰۶
خانه / برق / رونمایی از ۲ طرح و ۱۱ سرفصل تحقیقاتی صنعت برق برای همکاری با دانشگاه‌ها
۱۳۹۵/۱۱/۰۵

رونمایی از ۲ طرح و ۱۱ سرفصل تحقیقاتی صنعت برق برای همکاری با دانشگاه‌ها

رونمایی از ۲ طرح و ۱۱ سرفصل تحقیقاتی صنعت برق برای همکاری با دانشگاه‌ها

همزمان با افتتاح سومین همایش ارتباط صنعت برق و دانشگاه، دو طرح و ۱۱ عنوان تحقیقاتی رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرانرژی، سومین همایش ارتباط صنعت برق با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی طی روزهای پنجم و ششم بهمن ماه جاری در پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود.

صنعت برق در این همایش از دو طرح تحقیقاتی رونمایی کرده و ۱۱ عنوان تحقیقاتی را که برای همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی استحصال شده است، در این همایش ارائه خواهد کرد.

بنا براعلام دبیرخانه این همایش، طرح‌های توسعه فناوری پیل سوختی اکسید جامد و آزمایشگاه لینک‌های مخابراتی صنعت برق بر روی بستر فیبر نوری دو طرحی است که توسط پژوهشگاه نیرو انجام شده و در مراسم آغاز به کار این همایش رونمایی می‌شود و مورد افتتاح رسمی قرار می‌گیرد.

همچنین در این همایش، ۱۱ سرفصل تحقیقاتی که از سوی دفتر تحقیقات توانیر برای همکاری با دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی استحصال شده است نیز ارائه خواهد شد.

تجهیزات مانیتورینگ ترانس قدرت (تشخیص دهنده گاز و آب محلول در روغن ترانس قدرت ۱۵۰MVA و بالاتر)، تجهیزات (GIS (Gas Insulated Substation، مودم های فرکانس بالا و دستگاه ذخیره ساز انرژی برق از جمله سرفصل های تحقیقاتی است که توسط توانیر به عنوان نیازهای آتی صنعت برق استحصال شده است و می تواند زمینه همکاری بیشتر و هدفمندتر این صنعت با دانشگاه ها را فراهم آورد.

این اقدام توانیر در راستای جلوگیری از دوباره کاری ها و انجام تحقیقات هدفمند براساس نیازهای صنعت برق صورت گرفته است.

بر اساس اعلام روابط عمومی توانیر، علاقمندان و نمایندگان دانشگاه ها می توانند جهت اعلام همکاری و آشنایی با شرایط همکاری، به دفتر تحقیقات توانیر مراجعه کنند.

منبع: ایسنا