چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۳۲ : ۰۲
خانه / نفت / زمینه‎های همکاری ایران و چین در بخش بالادستی نفت بررسی شد
۱۳۹۵/۱۲/۰۱

زمینه‎های همکاری ایران و چین در بخش بالادستی نفت بررسی شد

زمینه‎های همکاری ایران و چین در بخش بالادستی نفت بررسی شد

مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران و شرکت ساینوپک چین در نشستی مشترک، زمینه‎های همکاری دوطرف را بررسی و بر تداوم روند همکاری‎های دوجانبه تاکید کردند.

به گزارش خبرانرژی، علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در این نشست با اشاره به سابقه همکاری سازنده دو شرکت، نسبت به همکاری ‎های مشترک در پروژه‎های جدید نفتی ایران ابراز امیدواری کرد و گفت: اولویت شرکت ملی نفت ایران انعقاد قرارداد در چارچوب مدل جدید قراردادهای نفتی است.

کاردر با تاکید بر این‎که افزایش ضریب بازیافت از مخازن نفتی و به‎کارگیری و انتقال دانش فنی به‎روز از اولویت های شرکت ملی نفت ایران در توسعه میدان های مشترک است، افزود: انعقاد قراردادها در چارچوب مدل جدید قراردادی جدید طی ۲۰ سال زمینه آشنایی شرکت ایرانی با تکنولوژی همراه سرمایه گذار خارجی را به خوبی فراهم می کند.

وی با اشاره به نزدیک بودن زمان برگزاری مناقصه میدان آزاگان، از ساینوپک برای حضور در این مناقصه دعوت کرد.

وانگ یوپو، مدیرعامل شرکت ساینوپک چین نیز با اشاره به تکنولوژی های به‎روز تحت اختیار این شرکت در بخش‎های بالادستی، پایین دستی، پالایش و پتروشیمی و همچنین امتیازات قابل تامل در حوزه حمل و نقل دریایی، بر تمایل ساینوپک برای همکاری های بیشتر نفتی با ایران تاکید کرد.

وی افزود: ساینوپک از صنعت نفت ایران برای جذب شیوه مدیریت به‎روز میادین نفتی و دانش فنی جدید حمایت می کند زیرا هم از لحاظ مالی و هم در زمینه تامین نیروی انسانی در شرایط ایده آلی قرار دارد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>