جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۱۰ : ۰۷
خانه / آب / زنگنه، چیت چیان، حجتی و ابتکار فردا به کمیسیون انرژی گزارش می‌دهند
۱۳۹۵/۱۲/۰۲

زنگنه، چیت چیان، حجتی و ابتکار فردا به کمیسیون انرژی گزارش می‌دهند

زنگنه، چیت چیان، حجتی و ابتکار فردا به کمیسیون انرژی گزارش می‌دهند

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از ارائه گزارش وزرای نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و رییس سازمان محیط زیست در مورد وضعیت اخیر اتفاق افتاده در خوزستان در جلسه فردای این کمیسیون خبر داد.

به گزارش خبرانرژی،اسدالله قره‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهار کرد: در پی مشکلاتی که به واسطه ریزگردها و قطعی آب و برق در خوزستان اتفاق افتاد کمیسیون انرژی از وزرای نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و رئیس سازمان محیط زیست دعوت کرده تا فردا طی جلسه‌ای این وزرا گزارش عملکرد وزارتخانه تحت امرشان را ارائه دهند.

وی افزود: سه مسأله قابل بررسی است؛ نخست اینکه آیا اقدامات پیشگیرانه‌ای انجام شده با توجه به اینکه ریزگردها از چند سال قبل مطرح بوده و همیشه هم مورد اعتراض واقع می‌شده آیا پیش‌بینی‌های لازم را به عمل آورده‌اند یا خیر؟ دیگر اینکه آیا اقدامات اجرایی، تمهید مقدمات و بکارگیری تجهیزات و نیروها برای حل این مشکل انجام شده؟ و مورد سوم هم اینکه محتمل است در آینده این اتفاقات مجدداً رخ دهد و مردم در مضیقه باشند. اگر این موضوع در تابستان اتفاق افتد طبیعتاً مشکلاتش بیشتر خواهد بود.

سخنگوی کمسیون انرژی تصریح کرد: مباحث بودجه‌ای، کار تحقیقاتی و علمی، بکارگیری تجهیزات و امکانات از جمله مباحثی است که باید مورد بررسی قرار گیرد. اینکه چه برنامه‌ریزی انجام شده تا در آینده با چنین مشکلاتی مواجه نشویم.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی اظهار کرد: در حال حاضر کمیته‌ای از سوی این کمیسیون در استان خوزستان مستقر است و گزارش خود را فردا همراه با ارائه گزارش دستگاه‌های مسئول در جلسه کمیسیون انرژی ارائه خواهد کرد.

قره‌خانی افزود: پس از آن صبح پنج‌شنبه اعضای کمیسیون سفری به استان خوزستان داشته و ضمن بازدید میدانی با مردم صحبت کرده و در جلسه شورای تأمین مسأله را مورد بررسی قرار می‌دهند که برای مقابله با چنین بحران‌هایی چه اقداماتی باید انجام شود و پس از آن گزارش کامل و نهایی جمع‌بندی خواهد شد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>