دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۰۶ : ۰۹
خانه / نفت / ساخت سه سکوی نفتی میدان هنگام در بندرعباس آغاز شد
۱۳۹۳/۰۹/۰۳

ساخت سه سکوی نفتی میدان هنگام در بندرعباس آغاز شد

ساخت سه سکوی نفتی میدان هنگام در بندرعباس آغاز شد

عملیات اجرایی ساخت سه سکوی میدان نفتی هنگام باحضور معاون وزیرصنعت،معدن و تجارت و استاندار هرمزگان در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزو ایکو) در غرب بندرعباس آغاز شد.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،حمید رضائیان اصل، مدیرعامل ایزوایکو وزن هر یک از سکوهای در دست ساخت را یکهزار و ۵٠٠ تن و مدت زمان اجرای آنها را نیز ٢٠ ماه یادشده کرد.

 

وی از شرکت نفت فلات قاره بعنوان کارفرما و سفارش دهنده ساخت این سه سکوی نفتی نام برد و افزود: با توجه به سابقه، تجربه و توانمندیهایی که ایزوایکو دارد در زمان معین آنها را تحویل خواهیم داد.

 

این مقام مسئول در ایزوایکو هزینه ساخت سه سکوی میدان گازی هنگام را در مجموع ٢٠ میلیون دلار عنوان کرد و گفت: جکتهای آنها نیز در این شرکت ساخته شده اند.

 

بر اساس این گزارش،در اطلاعات منتشر شده آمده است که طراحی و ساخت این سه سکوی نفتی در شرکت سازه های دریایی مبین سازه گستر خلیج فارس (یکی از چهار شرکت تحت مدیریت مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران) واقع غرب بندرعباس انجام می شود.

 

این شرکت ساخت سکوی گازی فاز یک، دو و سه پارس جنوبی و ساخت، حمل و نصب سه جکت متعلق به فازهای ۶ ،٧ و ٨ و همچنین ساخت و حمل و نصب سه جاکت فاز ١٢ پارس جنوبی را در پرونده کاری خود ثبت کرده است.

 

ساخت، حمل و نصب چهار جکت و چهار سکوی گازی فاز ١۴، ساخت جکت و سکوی فاز ١۶ و ساخت دو جکت و ٢سکوی پروژه نفتی هندیجان نیز بعنوان پروژه های در دست اجرای شرکت مبین سازه گستر خلیج فارس در بندرعباس معرفی شده است.

 

بهره برداری رسمی از حوضچه ی خشک جهت نوسازی، ساخت و تعمیر کشتیهای بزرگ از جمله نفتکش و شناورهای کانتینربر و فله بر با ٣٠٠ هزار تن در ابعاد ٣٧٠ در ۶٠ متر و  ۴٠٠ در ٨٠ متر به عمق آبخور ١۴متر در مجتمع کشتی سازی ایزوایکو از دیگر پروژه ها بود.

 

مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران با یکهزار و ١٠٠هکتار مساحت و ٣٨٠هکتار حوضچه آرامش و در حوض خشک با هدف طراحی، ساخت و تعمیر انواع شناورها و همچنین طراحی و ساخت و نصب انواع سازه های فراساحلی در ٣٧ کیلومتری سواحل غرب شهر بندرعباس احداث شده است که به صورت هلدینگ اداره می شود.