دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۳۲ : ۰۵
خانه / Social media / ساخت مینی LNG در ایران توسط شرکت های بزرگ دنیا
۱۳۹۶/۰۳/۰۱

ساخت مینی LNG در ایران توسط شرکت های بزرگ دنیا

ساخت مینی LNG در ایران توسط شرکت های بزرگ دنیا

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از برگزاری مناقصه بین شرکت‌های خارجی برای ساخت مینی LNG در ایران خبر داد.

به گزارش خبرانرژی حمیدرضا عراقی در گفت‌وگو با ایسنا، درمورد نحوه گازرسانی به روستاهای صعب‌العبور توضیح داد: برای گازرسانی به روستاهای صعب‌العبور از دو روش CNG و مینی LNG استفاده می شود. برای نقاطی مانند جاده هراز از CNG استفاده می‌شود اما برای روستاهایی که جمعیت بیشتری دارند از روش مینی LNG استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه تکنولوژی مورد نیاز مینی LNG در ایران وجود ندارد،  ادامه داد: در این راستا شرکت لینده با ژاپن مشترک شده و احتمالا تا چند ماه دیگر مناقصه‌ای در این زمینه برگزار می‌شود. همچنین چند کشور دنیا مانند کره و آلمان نیز اعلام آمادگی کرده‌اند.

معاون وزیر نفت افزود: از سوی دیگر  در زمینه ساخت مینی GLN بین شرکت کوگس کره و پژوهشکده نفت قرارداد تحقیقاتی بسته شده  تا یک پروژه تحقیقاتی در این زمینه انجام شود.

عراقی در پایان تاکید کرد: چنانچه مناقصه‌ای در ساخت  زمینه مینی LNG در ایران بین شرکت‌های بزرگ دنیا برگزار شود، این شرکت ها حتما باید یک جویینت ایرانی داشته باشند تا تکنولوژی ساخت مینی LNG به شرکت‌های ایرانی منتقل شود.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>