دوشنبه,۲۹ آبان, ۱۳۹۶ | ۵۹ : ۰۴
خانه / برق / ساخت واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر با همکاری شرکت های ایرانی آغاز شد
۱۳۹۵/۱۲/۲۵

ساخت واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر با همکاری شرکت های ایرانی آغاز شد

ساخت واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر با همکاری شرکت های ایرانی آغاز شد

شرکت دولتی روس اتم اعلام کرد که کار ساخت واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر را آغاز کرده است

به گزارش ایرنا، دفتر مطبوعاتی روس اتم روز چهارشنبه در سایت این شرکت افزود:عملیات ساخت و مونتاژ سازه های مربوطه با همکاری دو شرکت ایرانی آغاز شده است.
در اعلام این شرکت آمده است: سطح بالای توانمندی کارشناسان ایرانی در ساخت واحد دوم نیروگاه بوشهر بکار گرفته می شود.
براساس برنامه از قبل اعلام شده، نخستین مرحله ساخت انبارها، ساختمان ها و تاسیسات جانبی لازم برای احداث بلوک های دوم و سوم نیروگاه هسته ای بوشهر است و سپس برای ساخت واحد دوم نیروگاه هسته ای اقدام می شود.
سال ۲۰۱۷ نیز قرارداد ساخت یکی از سامانه های محافظ محدوده فعال نیروگاه (راکتور هسته ای) برای واحدهای دوم و سوم بسته شود.
طرح فنی بلوک های دوم و سوم نیروگاه هسته ای بوشهر از سوی موسسه روسی «انستیتو اورگ انرگو استروی» تنظیم شده است.
براساس برنامه اعلام شده، سال ۲۰۲۴ دومین واحد نیروگاه بوشهر به صورت روشن تحویل ایران می شود و سال ۲۰۲۶ نیز برق سومین نیروگاه وارد شبکه انتقال انرژی خواهد شد که در مجموع توان تولید برق هسته ای را با ۱۰۰۰ مگاوات نیروگاه اول به بیش ۳۱۰۰ مگاوات افزایش خواهد داد.
بنا به اعلام روسیه، نیروگاه دوم و سوم بوشهربراساس مقررات ایمنی ۳+ اجرا می شود که مجوز Eur (سازمان اروپایی استفاده کننده از نیروگاهها) را دریافت کرده است.
استانداردهای جدید با پیشرفته ترین فناوری ها و معیارهای ایمنی تدوین شده پس از آسیب دیدگی نیروگاه اتمی فوکوشیما در ژاپن منطبق است که سال ۲۰۱۱ در جریان سونامی این کشور رخ داد.
روس اتم شرکت پیمانکار اصلی ساخت نیروگاههای بوشهر با سهم ۴۰ درصدی در بازار غنی سازی اورانیوم و ۱۷ درصد تولید سوخت هسته ای جهان، در برگیرنده ۲۶۰ شرکت به عنوان زیر مجموعه و همکار با ۴۰۰ هزار کارشناس و کارمند در ۴۰ کشور جهان است.
این شرکت ارزش قراردادهای کنونی خود را ۱۱۰ میلیارد دلار اعلام کرده که حدود ۷۲ درصد آن مربوط به طرح های خارج از روسیه است.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>