چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۲۲ : ۰۲
خانه / Social media / سالیانه یک میلیارد دلار از درآمدهای نفتی به بخش ریلی اختصاص می یابد
۱۳۹۵/۱۲/۰۳

سالیانه یک میلیارد دلار از درآمدهای نفتی به بخش ریلی اختصاص می یابد

سالیانه یک میلیارد دلار از درآمدهای نفتی به بخش ریلی اختصاص می یابد

معاون برنامه ‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: با مصوبه مجلس شورای اسلامی برای اختصاص یک درصد از درآمدهای نفتی به توسعه شبکه ریلی، سالیانه نزدیک به یک میلیارد دلار در این بخش هزینه می شود.
به گزارش خبرانرژی به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، «سعید رسولی» امروز (سه شنبه) در نشستی افزود: بر اساس قانون بودجه سال ۱۳۹۳ تبصره ۲ بند «ق»، راه آهن از شورای اقتصاد مصوبه هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری ضمانت سرمایه‌گذاری ریلی را گرفته است.
معاون برنامه ‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه‌آهن بیان کرد: تبصره ۲ بند ق قانون بودجه سال ۱۳۹۳ درباره کاهش مصرف سوخت و ارتقای بهره‌وری‌، در ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید قانون دایمی شد که طبق آن تا ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای کاهش مصرف سوخت و تولید آلاینده‌های زیست‌ محیطی و ارتقای بهره‌وری توسط وزارت نفت و دولت تضمین می‌شود.
به گفته وی، این مصوبه فرصت مناسبی است که با همکاری سازمان بهینه ‌سازی مصرف سوخت، قراردادهای مورد نظر مبادله شود.
رسولی اعلام کرد آیین‌نامه شیوه پذیرش طرح‌های سرمایه‌گذاری در راه‌آهن شکل گرفته و مدل‌های سرمایه‌گذاری در بخش بار، مسافر و لکوموتیو طراحی شده است تا بخش خصوصی بتواند از این الگوها استفاده کند.
این مسوول تاکید کرد راه‌آهن هرگونه سرمایه ‌گذاری بخش خصوصی در این زمینه را نزد بانک‌ها تضمین می‌ کند.
معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه‌آهن از مصوبه مجلس شورای اسلامی برای تشکیل سازمان قطارهای حومه‌ای در راه‌آهن استقبال کرد.
رئیس مرکز و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی نیز در این نشست گفت: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و در تعطیلات نوروزی، بهترین فرصت است تا ستادهای نوروزی در سراسر کشور با برنامه ریزی و پشتکار ایمنی بیشتری را برای مسافران بخش هوایی، ریلی، دریایی و جاده ای فراهم کنند.
قاسم بی نیاز افزود: موضوع حقوق شهروندی از اساسی ترین مسائل در بخش حمل و نقل است و ارج گذاشتن به حقوق مسافران و ارائه خدمات با کیفیت باید در راس امور قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروزی، ستادهای نوروزی در نواحی مختلف کشور باید ایمنی بیشتری را برای مسافران بخش هوایی، ریلی، دریایی و جاده ای فراهم کنند.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>