سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۰۲ : ۰۳
خانه / منهای انرژی / سال آینده به صادر کننده بنزین تبدیل می شویم
۱۳۹۴/۰۲/۱۷
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران:

سال آینده به صادر کننده بنزین تبدیل می شویم

سال آینده به صادر کننده بنزین تبدیل می شویم

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: پیش بینی می کنیم سال ٩۵ کشور دیگر به واردات بنزین نیازی نداشته باشد و حتی به صادرکننده این فرآورده نفتی نیز تبدیل خواهیم شد.

به گزارش اژانس خبری انرژی،سید ناصر سجادی روز پنجشنبه در نخستین همایش راهکارهای افزایش سهم بخش خصوصی در بازارهای بین المللی انرژی گفت: یک تحول عظیم در خصوص ترکیب فرآورده های انرژی در کشور به وقوع پیوسته است که البته این تحول امسال نیز تداوم خواهد یافت.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: تا اواخر سال ٩۴ که پالایشگاه ستاره خلیج فارس به بهره برداری برسد ما در کشور با مازاد بنزین مواجه خواهیم شد.
وی اضافه کرد: با جایگزینی گاز، سال گذشته ٧٠٠ میلیون لیتر فرآورده نفتی کمتری در نیروگاهها استفاده شد که این رویکرد تا زمان به صفر رسیدن مصرف سوخت مایع در نیروگاهها ادامه می یابد.
سجادی با بیان اینکه امروز ٧٠ درصد انرژی کشور از طریق گاز تامین می شود، گفت: امسال ۵٠ درصد نسبت به سالهای گذشته گاز طبیعی بیشتری عرضه کرده ایم.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران ادامه داد: در سال ٩٣ حدود ٧٠٠ میلیون لیتر فرآورده های نفتی کمتری در نیروگاهها نسبت به سالهای گذشته استفاده شده است و این موضوع مهمی است؛ چرا که باید بتوانیم در بخش صنایع و خدمات استفاده از سوخت مایع را فراموش کنیم.