دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۶ : ۱۱
خانه / آب / سامانه فاضلاب شهر سردشت افتتاح شد
۱۳۹۶/۰۴/۰۲

سامانه فاضلاب شهر سردشت افتتاح شد

سامانه فاضلاب شهر سردشت افتتاح شد

امروز با حضور وزیر نیرو سامانه فاضلاب شهر سردشت با ظرفیت ۱۵ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز در استان آذربایجان غربی افتتاح شد.

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا، مطالعات مراحل اول و دوم خط انتقال و تصفیه‌خانه فاضلاب شهر سردشت در سال ۱۳۷۵ انجام و در سال ۱۳۷۹ مصوب شد و در همین راستا عملیات اجرایی از شهریورماه سال ۱۳۷۹ همزمان با بازنگری شبکه در مرحله‌ اجرا قرار گرفت.

احداث تصفیه‌خانه به روش لجن فعال با هوادهی گسترده عمقی با خط انتقال ۶۰ کیلومتر برای ۱۵ هزار و ۲۰۰ واحد و جمعیت افق ۸۰ هزار نفر در مرحله‌ اجرا قرار گرفت.

طول کل شبکه ۷۵ کیلومتر و طول خط انتقال ۲٫۵ کیلومتر است که تاکنون ۵۷٫۵ کیلومتر از شبکه فرعی و اصلی فاضلاب و ۲٫۵ کیلومتر خط انتقال توسط پیمانکاران در قالب هشت قرارداد اجرا شده است.

اعتبار هزینه شده برای کل سامانه فاضلاب سردشت اعم از شبکه جمع آوری، خطوط انتقال، ابنیه و سازه‌های جنبی و تصفیه‌خانه فاضلاب بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال است.

سردشت از شهرهای استان آذربایجان غربی و مرکز شهرستان سردشت است که در جنوب غربی این استان و امتداد جنوبی ارومیه قرار دارد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>