دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۲ : ۰۲
خانه / بین‌الملل / سبقت گرفتن روسیه از عربستان در تولید نفت
۱۳۹۶/۰۴/۲۹

سبقت گرفتن روسیه از عربستان در تولید نفت

سبقت گرفتن روسیه از عربستان در تولید نفت

سازمان آمار نفتی (oint oil data initiatives ) اعلام کرد که حجم تولید نفت روسیه در ماه مه ۰.۲۴ درصد کاهش یافت و این در حالیست که تولید نفت عربستان سعودی به نسبت آوریل ۰.۳۴ درصد کاهش داشت.

به گزارش خبرانرژی، طبق این آمار حجم تولید روزانه روسیه در آوریل ۱۰.۳۲۳ میلیون بشکه در روز بوده در حالیکه تولید سعودی ها به مجموع ۹.۹۴۶ میلیون بشکه در روز رسید. صادرات نفت عربستان نسبت به ماه گذشته، ۱.۱۷ درصد یا ۶.۹۲۴ بشکه در روز کاهش یافت. این سازمان آمار صادرات نفت روسیه را درماه مه اعلام نکرد.

مسکو در تولید نفت خام از آغاز سال جاری همواره از ریاض جلوتر بوده است.

در اواخر سال ۲۰۱۶، اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) نظیر عربستان سعودی در وین به توافقی متعهد شدند که تولید خود را ۱.۲ میلیون بشکه در روز کاهش دهند، یعنی مجموع تولید را به ۳۲.۵ میلیون بشکه در روز برسانند که طی این توافق، کشور های عضو و غیر عضو اوپک، مشترکا متعهد به کاهش میزان تولید نفت خود به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز شدند. این توافق با هدف افزایش قیمت نفت انجام شد و امید است تا ۲۰۱۸ تاثیر گذار باقی بماند.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>