چهارشنبه,۴ بهمن, ۱۳۹۶ | ۱۳ : ۰۳
خانه / Social media / سخنگوی شرکت ملی گاز: مشکل قطعی و افت فشار گاز نداریم
۱۳۹۵/۱۲/۰۲

سخنگوی شرکت ملی گاز: مشکل قطعی و افت فشار گاز نداریم

سخنگوی شرکت ملی گاز: مشکل قطعی و افت فشار گاز نداریم

سخنگوی شرکت ملی گاز از آماده سازی خط انتقال گاز به زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان خبر داد و اعلام کرد که با ترمیم خط لوبه انتقال گاز به جهرم، اکنون مشکل قطعی و افت فشار گاز مشترکان در کشور نداریم.

به گزارش خبرانرژی، مجید بوجارزاده ، اضافه کرد: در حال آزمایش نهایی این خط لوله هستیم و این خط هفته آینده آماده افتتاح رسمی خواهد شد.
وی با بیان اینکه خط لوله انتقال گاز به زاهدان به طول ۲۶۵ کیلومتر و با هزینه هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال احداث شده است، اضافه کرد: با گازرسانی به زاهدان، ۱۳۰ هزار مشترک در این شهر و مناطق اطراف از نعمت گاز برخوردار می شوند.
سخنگوی شرکت ملی گاز به سایر طرح های گازرسانی در استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: کلنگ گازرسانی به زابل نیز بزودی به زمین می خورد.
بوجارزاده ادامه داد: همچنین با گازرسانی به چابهار علاوه بر تامین گاز بخش خانگی، صنایع و پتروشیمی های در دست احداث این منطقه نیز از گاز بهره مند خواهند شد.
استان سیستان و بلوچستان آخرین استان فاقد شبکه گاز به شمار می رود که دولت یازدهم توجه ویژه ای به اتصال این استان به شبکه گاز داشته است.
بزرگ ترین طرحی که دولت برای توسعه شبکه گازرسانی در دستور کار قرار داده، گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان است.
این طرح، اهداف چندگانه ای را دنبال می کند که از جمله آنها می توان به گازرسانی به نیروگاهها، صنایع پتروشیمی، واحدهای صنعتی و احداث خطوط فرعی و شبکه های شهری برای مصارف خانگی، تجاری و صنعتی اشاره کرد.

** مشکل افت فشار یا قطعی گاز نداریم
سخنگوی شرکت ملی گاز همچنین گفت: با وجود سرمای شدید هوا، با مدیریت توزیع، تاکنون مشکلی ناشی از قطع گاز در سایر مناطق کشور گزارش نشده است.
وی افزود: خط لوله انتقال گاز به جهرم که به دلیل سیلاب شدید در جنوب کشور، دچار مشکل شده بود به سرعت ترمیم شد و از روز گذشته گاز ۵۰ هزار مشترک شهر جهرم و روستاهای اطراف برقرار شده است.

** مصرف بخش خانگی به ۵۲۵ میلیون مترمکعب رسید
سخنگوی شرکت ملی گاز درباره آخرین وضعیت گازرسانی در کشور، افزود: مصرف گاز در بخش خانگی دیروز (یکشنبه) به ۵۲۵ میلیون مترمکعب رسید.
وی افزود: همچنین ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز نیز به نیروگاهها و ۷۰ میلیون مترمکعب نیز به صنایع تحویل داده شده است.
بوجارزاده درباره صادرات گاز به ترکیه نیز بیان داشت: اکنون روزانه ۳۰ میلیون مترمکعب گاز به ترکیه صادر می شود و سواپ (معاوضه) گاز ترکمنستان به جمهوری آذربایجان نیز جریان دارد.
اکنون، بیش از ۷۳ هزار واحد صنعتی کشور انرژی اولیه خود را از گاز تامین می کنند و ۹۷ درصد جمعیت شهری و ۶۳ درصد جمعیت روستایی در سطح کشور زیر پوشش گاز قرار دارند.
در سال های اخیر، با اجرای بیش از ۳۰۰ هزار کیلومتر خطوط انتقال و شبکه های توزیع و تغذیه همچنین نصب ۱۰ میلیون انشعاب، ۲۲ میلیون واحد مسکونی تحت پوشش گاز قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>