یکشنبه,۱ بهمن, ۱۳۹۶ | ۳۰ : ۱۱
خانه / دسته‌بندی نشده / سخنگوی کمیسیون انرژی: دولت قانون را اجرا کرده است
۱۳۹۴/۰۳/۰۹

سخنگوی کمیسیون انرژی: دولت قانون را اجرا کرده است

سخنگوی کمیسیون انرژی: دولت قانون را اجرا کرده است

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: بحث تک نرخی شدن بنزین در راستای اجرای قانون هدفمندی بوده و دولت این تصمیم را در راستای طرح هدفمندی یارانه‌ها اتخاذ کرده است و نیازی نبوده که از مجلس اجازه بگیرد؛ چون دارد قانون را اجرا می کند.

به گزارش اژانس خبری انرژی،حسین امیری خامکانی با بیان این مطلب اظهار کرد: قانون هدفمندی یارانه‌ها در دولت گذشته به مجلس ارائه و تصویب شده است و هم اکنون دولت دارد طبق قانون عمل می‌کند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: بحث تک نرخی شدن بنزین در راستای اجرای قانون هدفمندی بوده و دولت این تصمیم را در راستای طرح هدفمندی یارانه‌ها گرفته است و نیازی نبوده که از مجلس اجازه بگیرد؛ چون دارد قانون را اجرا می‌کند.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید منتظر بمانیم تا دولت کنترل این موضوع را مدیریت کرده و کاری کند که افزایش قیمت بنزین اثر روانی بر روی تورم نگذارد.

وی بیان کرد: خوب بود دولت در کلانشهرهایی که ساختار حمل و نقل عمومی فعال دارند، این طرح را اجرا و در شهرهای کوچک و روستاها که مردم می خواهند برای تامین مایحتاج خود رفت و آمد بکنند، به گونه دیگری برخورد می شد.

امیری خامکانی گفت: دولت می گوید سهمیه سوخت ناوگان عمومی را اعلام و شارژ کرده‌ایم و نباید بر حمل بار و مسافر اثر بگذارد. ما امیدواریم دولت کنترل کند تا تک نرخی شدن بنزین و گازوییل، موجب افزایش قیمت در کالاهای اساسی و ناوگان عمومی نشود.