یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۰۷ : ۱۱
خانه / آب / سدسازی بدون مطالعه، گونه‌های جانوری تالاب آق‌گل را از بین برده است
۱۳۹۴/۰۶/۲۷
نماینده مردم ملایر در مجلس:

سدسازی بدون مطالعه، گونه‌های جانوری تالاب آق‌گل را از بین برده است

سدسازی بدون مطالعه، گونه‌های جانوری تالاب آق‌گل را از بین برده است

نماینده‌ی مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای پروژه‌های سدسازی بدون مطالعه، گونه‌های جانوری تالاب آق‌گل را از بین برده است.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،علی نعمت چهاردولی» دیروز(پنج‌شنبه ۲۷ شهریورماه) در شورای اداری استان همدان، که با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد، با بیان این‌که تالاب آق‌گل یکی از تالاب‌های خوب غرب کشور است، اظهار کرد: تالاب آق‌گل شهرستان ملایر یکی از تالاب‌های خوب غرب کشور به‌شمار می‌آید که به‌علت پروژه‌های سدسازی بدون مطالعه، گونه‌های جانوری این تالاب از بین رفته‌ است.

 

وی تصریح کرد: استان همدان جزو استان‌های زیبایی است که روزگارخوشی داشت و نباید این روزگار خوش به ناخوشی تبدیل شود.

 

وی خاطرنشان کرد : افت آب‌های زیرزمینی در برخی از سطوح استان همدان به ۵۰ متر رسیده است و از حالت طبیعی خارج شده است و به برنامه‌ریزی مدیریتی نیاز دارد.

 

چهاردولی گفت: شهرستان فامنین در استان همدان از شرایط ویژه‌ای برخوردار است که اگر برای حفظ منابع آب این شهرستان اقدامی انجام نشود در ۱۰ سال آینده روستاهای فامنین به‌علت نبود آب خالی از سکنه می‌شوند.

 

نماینده‌ی مردم ملایر در مجلس با اشاره به این‌که «عبدالله یاری» از محیط‌بانان شهرستان ملایر برای صیانت از محیط‌زیست و مقابله با شکارچیان غیرمجاز به شهادت رسید، تصریح کرد: استان همدان بالاترین مناطق گردشگری و محیط زیستی را دارد و ۱۱ منطقه حفاظت شده دارد که به مراقبت و توجه نیاز دارند.