یکشنبه,۲۹ بهمن, ۱۳۹۶ | ۴۶ : ۰۴
خانه / آب / سد‌های قدیمی تهران در بستر نوسازی
۱۳۹۵/۰۱/۱۸

سد‌های قدیمی تهران در بستر نوسازی

سد‌های قدیمی تهران در بستر نوسازی

باتوجه به عمر طولانی برخی سد‌های تهران تجهیز و نوسازی آنها در اولویت شرکت آب منطقه‌ای تهران در سال ۱۳۹۵ قرار گرفت و براساس سیاست وزارت نیرو قرار است که منابع جاری حفظ شوند.

 

به گزارش خبر انرژی،خسرو ارتقایی، در خصوص وضعیت سدهای تهران اظهار کرد: موافقت‌نامه‌ای با شرکت مدیریت منابع آب ایران برای تجهیز و نگهداری سدها امضاء کرده‌ایم که تاکنون تا حد بالایی از این تعهدات را توانسته‌ایم انجام دهیم.

 

وی با بیان این‌که قرار است تا تاریخ ۳۱ تیرماه تمام تجهیز و نگهداری سدها انجام شود، گفت: با توجه به این‌که تاسیسات دو سد لتیان و امیرکبیر بسیار قدیمی است، لذا توجه به این مهم بسیار ضروری در نظر گرفته شده است.

 

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان این‌که در حال حاضر عمر سد لتیان و امیرکبیر بیش از ۵۰ سال است، ادامه داد: به دلیل این‌که تجهیزات به خوبی نگهداری شده است به نظر نمی‌رسد که عمر این دو سد ۵۰ سال باشد.

 

وی ادامه داد: سد طالقان ۱۰ سال و سد لار ۳۴ سال عمر دارد که برای هرکدام متناسب با سن آنها برنامه‌هایی برای بهره‌برداری تدوین شده است.

 

ارتقایی با بیان این‌که برای تجهیز و نگهداری سد و نیروگاه‌ها تدابیر اساسی اندیشیده می‌شود، اظهار کرد: رویکرد وزارت نیرو برای طرح‌های توسعه‌ای این است که به جای ایجاد سد جدید منابع فعلی را به خوبی حفاظت و نگهداری کند.

 

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای تهران تصریح کرد: به‌طور متوسط در هر سال برای تعمیرات و نگهداری تاسیسات بیش از ۲۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته می‌شود، خاطر نشان کرد: با توجه به میزان بودجه‌ای که تخصیص می‌یابد برای این مساله هزینه صرف می‌شود.