سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۱۳ : ۰۹
خانه / Social media / سرعت بخشی فازهای پارس جنوبی در دولت یازدهم
۱۳۹۶/۰۱/۲۸

سرعت بخشی فازهای پارس جنوبی در دولت یازدهم

سرعت بخشی فازهای پارس جنوبی در دولت یازدهم

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: فازهایی که امروز در عسلویه به صورت رسمی افتتاح شد، در این دولت با سرعت بخشی به آنها کارها به نتیجه رسیده است.

یه گزارش خبرانرژی اسدالله قره‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برخی از این پروژه‌ها از قبل شروع شده بود،‌ اما پایان نیافته بود و فازهای ۱۷،۱۸، ۱۹، ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی از جمله پروژه‌هایی بودند که باید روند کار آنها با سرعت صورت می‌گرفت و مواردی مانند خطوط انتقال، پالایش و فرآوری گاز، LPG و … از جمله مواردی بودند که کار آنها با افتتاح این فازها پایان پذیرفته است، در واقع فعالیت این فازها به صورت یک زنجیره به هم پیوسته بودند که با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلاری انجام شده است.

وی افزود: حتی در بخش پیش راه اندازی این فازها حدود ۴ میلیارد دلار صادرات نیز انجام شده است که امروز این پروژه‌ها به صورت رسمی افتتاح شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه کار سرعت بخشی به این فازها در این دولت انجام شده است گفت: امروز همه کارها آماده است تا تحویل پتروشیمی‌ها شود و آنچه که مربوط به استخراج فرآوری بوده در حال انجام است و در کمتر از دو سال درآمدزایی لازم را خواهد داشت.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>