جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۱۲ : ۱۱
خانه / برق / سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد تومانی در تولید برق مازندران
۱۳۹۶/۰۴/۱۴

سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد تومانی در تولید برق مازندران

سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد تومانی در تولید برق مازندران

وزیر نیرو گفت: برق منطقه‌ای مازندران و توزیع برق از تابستان گذشته تا امسال بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان در شبکه و تامین برق به جز ظرفیت‌های تولید سرمایه‌گذاری شده است.

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا  حمید چیت‌چیان در بازدید از نیروگاه ۴۶۰ مگاواتی غرب مازندران در نوشهر با اشاره به وجود نگرانی تامین برق در سه استان اظهار کرد: در استان‌های مازندران، تهران و خوزستان همواره از نظر شبکه و تامین برق وجود داشت و دارد اما اقدامات خوبی در جهت بهبود وضعیت انجام شده است.

وی افزود: برق منطقه‌ای مازندران و توزیع برق از تابستان گذشته تا امسال بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان در شبکه و تامین برق به جز ظرفیت‌های تولید سرمایه‌گذاری شده است که تاحدی وضعیت قابل قبول شده است.

وزیر نیرو این امر را نشان‌دهنده توجه ویژه برق استان دانست و گفت: اگر این اقدام صورت نمی‌گرفت هنوز نگرانی جدی وجود داشت.

چیت‌چیان با اشاره به توجه به افزایش ظرفیت تولید برق استان اظهار کرد: انتظار این بود که نیروگاه غرب مازندران نوشهر امسال وارد مدار شده باشد اما به دلایلی به تاخیر افتاد و در حال حاضر این پروژه با سرعت خوبی در حال اجراست.

وی افزود: جهت کمک به تامین برق ۲ واحد ۲۵ مگاواتی در نوشهر و بهشهر اقدام و نصب شد و به بهره‌برداری رسید.

وزیر نیرو تصریح کرد: استان مازندران از نظر برق در لبه ریسک در حال جلو رفتن است و اجرای نیروگاه‌ها از جمله در نوشهر و محمودآباد باید سرعت بیشتری یابد‌.

چیت‌چیان گفت: تنها نمی‌توان روی انتقال تکیه کرد بلکه باید تولید هم باشد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>