سه شنبه,۲۶ دی, ۱۳۹۶ | ۰۶ : ۰۳
خانه / دسته‌بندی نشده / سقف قیمت ۷۰ دلاری نفت در کوتاه‌مدت
۱۳۹۴/۰۲/۲۰
خبرگزاری رویترز پیش‌بینی کرد

سقف قیمت ۷۰ دلاری نفت در کوتاه‌مدت

سقف قیمت ۷۰ دلاری نفت در کوتاه‌مدت

قیمت نفت در پایان هفته گذشته کاهش مشهودی را تجربه کرد. کاهش قیمت نفت در پی کاهش شاخص سهام در بازارهای سهام کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و همچنین دورنمای کاهش شدت درگیری‌ها در یمن بوده است.

به گزارش اژانس خبری انرژی،به نقل از رویترز، قیمت نفت در پایان هفته گذشته کاهش مشهودی را تجربه کرد. کاهش قیمت نفت در پی کاهش شاخص سهام در بازارهای سهام کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و همچنین دورنمای کاهش شدت درگیری‌ها در یمن بوده است.
در یمن حوثی‌ها و نیروی‌های نظامی هم پیمان با آنان در آغازین ساعات روز یکشنبه اعلام کردند پیشنهاد عربستان مبنی بر برقراری آتش‌بس ۵ روزه را پذیرفتند. همچنین اعلامیه منتشر شده از جانب حوثی‌ها شامل درخواست برای انجام گفتگوهای سیاسی تحت شرایط اعلام شده سازمان ملل بوده است.
این اخبار می‌تواند تعبیر به کاهش درگیری‌ها در منطقه خاور میانه شده و امید‌ها را برای پایان درگیری‌ها در یمن افزایش دهد. همچنین سرمایه‌گذاران نیز اطمینان بیشتری برای سرمایه‌گذاری دربازار سهام خواهند داشت.
در هفته‌ای که گذشت قیمت نفت برنت دریای شمال اولین هفته کاهشی را طی ماه گذشته تجربه کرد. قیمت نفت برنت که در اوایل هفته اندکی کمتر از ۷۰ دلار ثبت شده بود روز جمعه به سطح ۶۵ دلار و ۳۹ سنت کاهش یافت.
کاهش قیمت نفت در هفته‌اخیر نشان از مشخص شدن سقف قیمت‌ها در بازار بین‌المللی نفت دست‌کم در کوتاه مدت دارد.