شنبه,۲۷ آبان, ۱۳۹۶ | ۰۶ : ۱۱
خانه / نفت / سکوی نفتی آمریکا در خلیج مکزیک آتش گرفت
۱۳۹۴/۰۳/۰۲

سکوی نفتی آمریکا در خلیج مکزیک آتش گرفت

سکوی نفتی آمریکا در خلیج مکزیک آتش گرفت

گارد ساحلی آمریکا روز جمعه (یکم خرداد ماه) از آتش‌سوزی یک سکوی نفتی کوچک در آبهای کم‌عمق خلیج مکزیک خبر داد.

به گزارش اژانس خبری انرژی،به نقل از رویترز، گارد ساحلی آمریکا روز جمعه اعلام کرد که یک سکوی نفتی کوچک در آبهای کم‌عمق خلیج مکزیک نزدیک سواحل لوئیزیانا دچار آتش‌سوزی شد و در پی این حادثه همه کارگران این سکو تخلیه شدند.

به گفته گارد ساحلی آمریکا، همه ٢٨ کارگر این سکو به شناور نزدیک محل حادثه و سپس به ساحل منتقل شدند. این سکو نفتی در ٣٢ کیلومتری شرق لوئیزیانا قرار دارد.

بر اساس این گزارش، شرکت خصوصی تگزاس پترولیوم اینوستمنت که مالکیت و اجرای این سکو را در اختیار دارد، تولید آن را متوقف کرد. سخنگوی این شرکت گفت که این سکو می‌تواند روزانه تا دو هزار و ٢٠٠ بشکه نفت خام از ۶٠ چاه منطقه تولید کند.

این سکو طبق استانداردهای خلیج مکزیک، سکوی کوچکی به شمار می‌رود. سکوهای بزرگ این منطقه از ظرفیت ٢۵٠ هزار بشکه در روز برخوردارند.

در حالی که کشتیهای امدادرسانی در محل حادثه حضور داشتند اما آتش‌سوزی تا اواسط روز جمعه همچنان ادامه داشت.

بر اساس این گزارش، میزان نفت نشت شده هنوز مشخص نشده اما گارد ساحلی اعلام کرد که یک لکه براق کمان مانند در جنوب غرب این سکو دیده می‌شود.

شرکت تگزاس پترولیوم اینوستمنت اعلام کرد که ظرفیت ذخیره‌سازی این سکو چهار هزار بشکه نفت است اما هنگام آتش‌سوزی تنها ١٠٠ تا ١٢٠ بشکه نفت در مخازن آن بود.

گارد ساحلی در ابتدا اعلام کرده بود که چهار هزار بشکه نفت در سکو بوده است اما سپس برآورد خود را به ١٣٠ بشکه تغییر داد که به رقم اعلام‌شده شرکت نیز نزدیک است.

به گفته تگزاس پترولیوم اینوستمنت، هنگام آتش‌سوزی هیچگونه عملیات تعمیرونگهداری در حال اجرا نبود.

بنا بر این گزارش، این سکو در بلوک ٢١ برتون ساند در آبهای تحت نظارت اداره منابع طبیعی ایالت لوئیزیانا قرار دارد.