سه شنبه,۲۸ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۵ : ۰۱
خانه / نفت / سکوی ۱۹B پارس جنوبی از خرمشهر بارگیری شد
۱۳۹۵/۱۲/۱۴

سکوی ۱۹B پارس جنوبی از خرمشهر بارگیری شد

سکوی ۱۹B پارس جنوبی از خرمشهر بارگیری شد

مدیر یاردهای شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی خرمشهر گفت: سکوی ۱۹B آخرین سکوی فاز ۱۹ پارس جنوبی صبح شنبه با استفاده از ‘بارج ابوذر ۱۱۰’ از خرمشهر به محل نصب در پارس جنوبی بارگیری شد.
سکوی ۱۹B پارس جنوبی از خرمشهر بارگیری شد
به گزارش خبرانرژی علی حاج آقایی خیابانی روز شنبه در حاشیه حمل سکوی گازی فاز ۱۹B پارس جنوبی به دریا در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه کار بارگیری سکوی ۱۹B میدان گازی پارس جنوبی با وزنی برابر یکهزار و ۶۴۰ تن انجام شد، اظهارکرد: با نصب سکوی ۱۹B پارس جنوبی روزانه ۵۰۰ میلیون فوت گاز استحصال می شود.
وی اعتبار هزینه شده برای ساخت این سکو را ۱۵۰ میلیون دلار عنوان کرد و گفت:این سکو به دست متخصصان داخلی در شرکت تاسیسات دریایی خرمشهر ساخته شد.
وی افزود: با نصب این سکو خطوط لوله های شریانی تا سکوی اصلی ۱۹B و سکوی ۱۹A با اتصال به مدار اصلی، می توان به اندازه فاز استاندارد، به پالایشگاه گاز اضافه کرد.
حاج آقایی خیابانی ظرفیت سکوی ۱۹B را ۱۴٫۲ میلیون متر مکعب عنوان کرد و گفت:گاز ترش حاصل از سکوی تولید اقماری ۱۹Bبه سکوی۱۹A منتقل شده و از آنجا به پالایشگاه در خشکی ارسال می شود.
وی با بیان اینکه یارد اصلی و مرکز فعالیت شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی در خرمشهر قرار دارد، افزود: خرمشهر به لحاظ شرایط محیطی و آب و هوایی منطقه بهترین موقعیت را برای کار ساخت سکوهای نفتی و گازی دارد.

منبع: ایرنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>