سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۱۴ : ۰۳
خانه / نفت / شرکت نفت لیبی با دولت اتحاد این کشور همکاری می‌کند
۱۳۹۵/۰۱/۱۵

شرکت نفت لیبی با دولت اتحاد این کشور همکاری می‌کند

شرکت نفت لیبی با دولت اتحاد این کشور همکاری می‌کند

شرکت نفت ملی لیبی اعلام کرد که در حال همکاری با دولت اتحاد ملی این کشور تحت حمایت سازمان ملل است که برای هماهنگ کردن فروش نفت این کشور و پایان‌ دادن به اختلافات و رقابتها این هفته در طرابلس تشکیل شد.

 

به گزارش خبر انرژی،به نقل از رویترز، مصطفی سنااله رییس شرکت ملی نفت لیبی با اشاره به تلاش‌های دولت شرق لیبی برای فروش مستقل نفت، از تمدید مقررات جلوگیری از صادرات غیرقانونی نفت از لیبی توسط شورای امنیت سازمان ملل استقبال کرد.

 

سنااله در بیانیه‌ای گفت: در کنار اعلام اخیر نهاد نگهبانی از تاسیسات نفتی مبنی بر برنامه بازگشایی بنادر صادرات، امیدوارم شرکت ملی نفت لیبی و منابع نفتی کشور بتوانند به یک چارچوب مستحکم در خصوص احیای کشور دست پیدا کنند.

 

دولت جدید لیبی حمایت نهاد نگهبانی از تاسیسات نفتی(یک شاخه نظامی نیمه‌رسمی) که کنترل تاسیسات کلیدی نفتی شرق کشور را برعهده دارد، بدست آورده است. برخی از این تاسیسات به دلیل اختلافات سیاسی تعطیل شدند.

 

تولید نفت خام لیبی به دلیل رقابت بین گروه‌های مسلح رقیب، حملات شبه‌نظامیان و مناقشات کارگری به شدت کاهش یافته و به کمتر از یک چهارم تولید قبل از شروع ناآرامی‌ها در این کشور(روزانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه) رسیده است.

 

ساعاتی پس از بیانیه سنااله دو نگهبان تاسیسات نفتی در حمله‌ای در میدان بیضا(۲۵۰ کیلومتری جنوب پایانه‌های نفتی الصدر و راس لانوف) کشته شدند. شبه‌نظامیان حملات متعددی در این منطقه ترتیب داده‌اند اما نتوانستند کنترل هیچ یک از تاسیسات نفتی را در اختیار بگیرند و علی الحسی سخنگوی این گروه اعلام کرد که حمله روز گذشته دفع شده است.