سه شنبه,۲۶ دی, ۱۳۹۶ | ۳۵ : ۰۸
خانه / پتروشيمي / شین هوا: ایران به دنبال جذب سرمایه‌گذاری اروپا در صنعت پتروشیمی است
۱۳۹۵/۱۱/۱۶

شین هوا: ایران به دنبال جذب سرمایه‌گذاری اروپا در صنعت پتروشیمی است

شین هوا: ایران به دنبال جذب سرمایه‌گذاری اروپا در صنعت پتروشیمی است

خبرگزاری رسمی چین در گزارشی با اشاره به گسترش تبادلات تجاری کشورهای اروپایی با ایران خاطر نشان کرد که تهران به طور جدی درصدد جلب و جذب سرمایه گذاری کشورهای اروپایی در صنعت پتروشیمی است.

به گزارش خبرانرژی، شین هوا که بازار ایران را برای اروپایی ها و بسیاری از کشورهای دیگر جهان پس از برجام بسیار جذاب توصیف کرده از گفت و گوهایی میان ایران و اروپایی ها خبر داده است.
در بخشی از این گزارش آمده است: اکنون ایران در حال مذاکره با سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس است تا آنها را برای سرمایه گذاری در این صنعت ترغیب نماید. بر این اساس گفت وگوهایی میان شرکت ملی نفت ایران با شرکت های فرانسوی توتال، آلمانی باسف و انگلیسی شل در جریان است.
ساخت نیروگاه های پتروشیمی برای تولید مواد مورد نیاز در بازار از جمله اصلی ترین محورهای گفت وگو میان ایران و طرف هایی اروپایی در گزارش این رسانه چینی عنوان شده است.
آنطور که خبرگزاری شین هوا گزارش کرده است؛ نمایندگانی از شرکت فرانسوی توتال پیشتر در ایران در این باره با مقام های ذی ربط گفت و گوهایی کرده اند.
از سوی دیگر گفت و گوهایی با طرف های انگلیسی و آلمانی در جریان است و همزمان به شرکت های آلمانی نفت و گاز گفته شده به دنبال سرمایه گذاری در ایران باشند.
شین هوا در مطلب خود که روز شنبه منتشر شد، آورده است: شرکت های آلمانی از جمله «باسف» در این زمینه پیشنهاد فاینانس ۱۲ میلیارد دلاری به ایران داده اند.
همزمان خبرگزاری رسمی چین می نویسد که مسوولان باسف به ایران سفر کرده و برای ساخت نیروگاه پتروشیمی در جنوب این کشور پیشنهاد فاینانس شش میلیارد دلاری را مطرح کرده اند.
این گزارش می افزاید: ایران یکی از بهترین بازارهای رو به رشد جهان می باشد و پس از برجام بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی به این بازار هجوم آورده اند و نباید فراموش کرد که ایران یکی از دارندگان بزرگترین ذخایر نفت و گاز دنیاست.

منبع: ایرنا