چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۲۳ : ۰۲
خانه / نفت / شین هوا: ایران ۱۵۰ میلیارد بشکه ذخیره نفت دارد
۱۳۹۵/۱۲/۰۲

شین هوا: ایران ۱۵۰ میلیارد بشکه ذخیره نفت دارد

شین هوا: ایران ۱۵۰ میلیارد بشکه ذخیره نفت دارد

خبرگزاری رسمی چین با اشاره به کشفیات جدید منابع نفتی در کشورمان خاطر نشان کرد که ایران دارای ۱۵۰ میلیارد بشکه ذخیره نفت است.

به گزارش خبرانرژی، شین هوا روز دوشنبه نوشت: این آمار ثابت می کند که ایران به دلیل چنین منابع غنی چهارمین دارنده بزرگ نفت دنیاست.
در همین حال در گزارش خبرگزاری چین آمده است که ایران هر از چند گاهی منابع تازه ای از نفت و گاز در استان های مختلف کشف می کند.
شین هوا در گزارش خود به استان لرستان به عنوان یکی از مناطقی اشاره کرده است که در آن مقادیر قابل توجهی از نفت و گاز از جمله نفت و گاز شیل کشف شده است.
«نفت شیل»، نفتی است که از طریق عملیات‌ ویژه از سنگ‌های نفت‌زا (شیل نفتی) استخراج می‌شود. منابع این نوع نفت در پهنه وسیعی از طبیعت و در کنار آب‌های شیرین، دریاچه‌های شور و باتلاق‌های رسوبی یافت می‌شود.
شین هوا می نویسد: این ذخیره بزرگ نفتی ایران نزدیک به ۲ میلیارد بشکه برآورد شده و از این نوع نفت برای مصارف صنعتی استفاده می شود.
شین هوا در ادامه یادآور شده است: ایران به جز این مورد، پیشتر و در سال ۲۰۱۵ میلادی نیز در استان لرستان موفق به کشف یک ذخیره بزرگ نفتی دیگر شده بود.
این در حالیست که سید صالح هندی مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران اخیرا و در تشریح جزئیات اکتشاف های جدید انرژی در کشور گفت: در دوره فعالیت دولت یازدهم تاکنون در مجموع ۹ میدان گازی، چهار میدان نفتی و یک مخزن نفتی جدید با ظرفیت ۶٫۵ میلیارد بشکه نفت درجا و بیش از ۶۴۴ میلیارد فوت مکعب گاز درجا کشف شده است.

منبع: ایرنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>