شنبه,۲۷ آبان, ۱۳۹۶ | ۳۶ : ۰۱
خانه / پالايش / صادرات بیش از ۱۳۴ هزار تن گوگرد و ۲۴ هزار بشکه میعانات گازی از فازهای ۲و۳
۱۳۹۶/۰۳/۰۶

صادرات بیش از ۱۳۴ هزار تن گوگرد و ۲۴ هزار بشکه میعانات گازی از فازهای ۲و۳

صادرات بیش از ۱۳۴ هزار تن گوگرد و ۲۴ هزار بشکه میعانات گازی از فازهای ۲و۳

سال گذشته در فازهای ۲ و۳ مجتمع گاز پارس‌جنوبی ۲۱ میلیارد متر مکعب گاز به ارزش بیش از ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار تصفیه و به مبادی مصرف ارسال شده است.

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایلنا، مدیر پالایشگاه دوم پارس جنوبی با بیان این خبر گفت: بخشی از گاز تولیدی این پالایشگاه به خطوط سراسری و بخشی دیگر نیز برای تأمین خوراک پتروشیمی پارس به این واحد صنعتی ارسال ارسال می‌شود.

مهدی گرامی شیرازی افزود: دیگر محصول این پالایشگاه گوگرد است که سال گذشته بیش از ۱۳۴ هزار و ۲۰۰ تن به ارزش بیش از ۱۲ میلیون دلار تولید داشته‌ایم.

به گفته وی گوگرد تولیدی این پالایشگاه کاملاً صادر و در اختیار صنایعی همچون کبریت‌سازی، باروت‌سازی و صنایع شیمیایی مختلف قرار می‌گیرد.

مدیر پالایشگاه دوم پارس جنوبی در ادامه به تولید ۲۴ هزار و ۵۰۰ بشکه میعانات گازی با ارزش ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار در سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: پیش از این تمام میعانات تولیدی فازهای ۲و۳ صادر می‌شد، اما اخیراً بخشی از آن برای تولیدات داخلی مصرف می‌شود.

وی همچنین به رشد ۴ درصدی تولید گاز این پالایشگاه نسبت به سال پیش از آن اشاره کرد و گفت: این رشد ناشی از کاهش زمان تعمیرات اساسی، خروج واحدها در زمان تعمیرات اساسی و همچنین کاهش زمان توقفات اضطراری است.

گرامی شیرازی؛ شرایط پالایشگاه دوم را به‌طور کلی مطلوب عنوان کرد و افزود: شاخص اثربخشی که میزان تولید صورت گرفته به حداکثر توان تولید است، ۹۸٫۵ درصد بوده که در صورت تأمین خوراک این عدد به حداکثر میزان خود می‌رسید.

وی قابلیت دسترسی‌پذیری که نشان‌دهنده روزهای خارج از سرویس بودن برای تعمیرات اساسی نسبت به کل سال است را ۹۷٫۶۲ درصد بیان کرد و گفت: قابلیت اطمینان پالایشگاه نیز که نسبت توقفات اضطراری بدون برنامه‌ریزی به توان کلی سال است نیز برابر ۹۹٫۳۶ درصد بوده است.

به گفته گرامی این پالایشگاه در سال گذشته در تمام شاخص‌ها رشد داشته و برای سال جاری نیز برنامه‌ریزی لازم برای افزایش قابلیت پالایشگاه انجام شده است.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>