یکشنبه,۱ بهمن, ۱۳۹۶ | ۴۲ : ۱۱
خانه / نفت / صادرات حدود ۱٫۹ میلیون تنی کالا از پارس جنوبی
۱۳۹۴/۰۲/۱۳
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت:

صادرات حدود ۱٫۹ میلیون تنی کالا از پارس جنوبی

صادرات حدود ۱٫۹ میلیون تنی کالا از پارس جنوبی

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: در فروردین ماه امسال یک میلیون و ٨٩٩ هزار و ٧٩٣ تن کالا به ارزش ۱٫۲ میلیارد دلار از طریق گمرک این منطقه به خارج از کشور صادر شد.

به گزارش اژانس خبری انرژی،مهدی یوسفی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: این میزان کالا شامل هوی اند، پلی اتیلن سبک و سنگین، دی اتیلن گلایکول، مونو و تری اتیلن گلایکول، کود اوره، بوتان، پروپان، میعانات گازی، پارازایلین، سیمان و متانول است.

وی یادآورشد: کالاهای صادر شده در این مدت در مقایسه با مدت مشابه پارسال از حیث وزن ٣۵ درصد افزایش نشان می دهد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اضافه کرد: از مجموع کالاهای صادراتی یادشده ٨۶٠ هزار و ١٨٣ تن میعانات گازی به ارزش ۴٩۵ میلیون و ٨۵٢ هزار و ۴٩١ دلار نیز به خارج از کشور صادر شد که از نظر وزن دو درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دارد.

یوسفی گفت: همچنین یک میلیون و ٣٩ هزار و ۶١٠ تن از کالاهای صادراتی یاد شده نیز غیرنفتی به ارزش ٧٣٠ میلیون و ۶١٠ هزار و ١٣٠ دلار است.

وی افزود: این میزان صادرات کالای غیرنفتی نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر وزن ٨۶ درصد و از حیث ارزش ۵٠ درصد رشد نشان می دهد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس یادآورشد: مقصد کالاهای صادراتی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ٢٩ کشور مختلف است.

سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به نمایندگی از وزارت نفت امور مختلف شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی را در پارس جنوبی مدیریت و راهبری می کند.