یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۰۵ : ۱۱
خانه / نفت / صادرات عرضه میعانات گازی
۱۳۹۴/۰۶/۱۷

صادرات عرضه میعانات گازی

صادرات عرضه میعانات گازی

مدیرعامل شرکت بورس انرژی ایران گفت: با همکاری وزارت نفت، بزودی عرضه میعانات گازی برای صادرات به خارج، در این بورس آغاز می شود.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،سید علی حسینی ،بیان کرد: وزارت نفت پیشنهاد عرضه میعانات گازی برای صادرات را به بورس انرژی ایران داده است و بزودی و پس از طی شدن فرایند پذیرش، شاهد عرضه میعانات گازی در بورس، با هدف صادرات آن خواهیم بود.

 
وی افزود: پیشتر و از سال ۱۳۹۲ میعانات گازی فقط برای مصارف داخلی در بورس انرژی معامله می شد.

 
مدیرعامل بورس انرژی افزود: با حمایت وزیر نفت، موفق شدیم فراورده های اصلی نفت را در بورس پذیرش کنیم ضمن اینکه عمده کالاهای نفتی را شرکت ملی نفت ایران در بورس عرضه می کند.

 
وی تصریح کرد: از دو هفته قبل عرضه نفت کوره هم در بورس آغاز شده است و از این پس هر دو هفته یکبار این روند ادامه خواهد داشت.

 
حسینی که در حاشیه همایش صنعت ذغال سنگ ؛ عملکرد و چشم انداز سرمایه گذاری صحبت می کرد در باره عرضه ذغال سنگ در بورس انرژی گفت: اکثر تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ذغال سنگ کالای خود را از بورس تامین می کنند.

 
وی افزود: به خاطر برخی اختلاف نظرها بین فروشنده و مصرف کننده ها و همجنین وجود انحصار در خرید و مصرف، حجم کالای مبادله شده کم بوده است.

 
حسینی ابراز امیدواری کرد با برپایی چنین همایش هایی و تشریک مساعی بخشهای تولید و مصرف ذغال سنگ، بازار ذغال سنگ در بورس انرژی کشور گسترش یابد.