شنبه,۲۵ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۰ : ۰۲
خانه / نفت / صادرات نفت ایران به کره جنوبی ۲ برابر شد
۱۳۹۴/۰۶/۳۱
در ماه اوت

صادرات نفت ایران به کره جنوبی ۲ برابر شد

صادرات نفت ایران به کره جنوبی ۲ برابر شد

واردات نفت خام کره جنوبی از ایران در ماه اوت نسبت به ژوئیه دو برابر شد.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،به نقل از رویترز، آمار شرکت ملی نفت کره جنوبی که امروز (سه‌شنبه) منتشر شد حاکی از این است که واردات نفت خام کره جنوبی از ایران از ۲۰۶۸ تن در ماه ژوئیه به ۴۰۵۴ تن در ماه اوت افزایش یافته و دو برابر شده است.

 

این همچنین نشان می‌دهد واردات نفت این کشور از ایران در ماه اوت نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۲٫۷ درصد کاهش یافته و از ۴۱۶۷ تن در اوت ۲۰۱۴ به ۴۰۵۴ تن در اوت امسال رسیده است.

 

آمار شرکت ملی نفت کره جنوبی همچنین نشان می‌دهد که مجموع واردات نفت خام کره جنوبی در این ماه با ۳٫۵ درصد افزایش به ۸۸ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه رسیده است.

 

بر اساس این آمار، عربستان در ماه اوت با صادرات ۲۱ هزار و ۷۶۰ تن نفت خام بزرگترین صادرکننده نفت به کره جنوبی بوده البته صادرات این کشور نسبت به ماه قبل‌تر که ۲۸ هزار و ۳۵۶ تن بود کاهش قابل توجهی داشته است. صادرات عربستان همچنین نسبت به اوت سال گذشته که ۲۵ هزار و ۵۹۶ تن بود نیز کاهش نشان می‌دهد.

 

پس از عربستان کویت با صادرات ۱۲ هزار و ۶۷۲ تن نفت دومین صادرکننده بزرگ نفت به کره جنوبی در ماه اوت بوده است که البته این کشور نیز در این ماه با کاهش صادرات مواجه شده است. کویت در ماه ژوئیه ۱۴ هزار و ۱۵ تن نفت به کره جنوبی صادر کرده بود.

 

ایران پس از عربستان، کویت، امارات و قطر در ماه اوت پنجمین صادرکننده نفت به کره جنوبی بوده است.

 

همچنین در فاصله ماه‌های ژانویه تا اوت ۲۰۱۵ ایران ۲۷ هزار و ۷۲۷ تن نفت به کره جنوبی صادر کرده در حالیکه در دوره مشابه سال قبل ۳۰ هزار و ۷۶۶ تن نفت صادر کرده بود.

 

مقدار صادرات نفت عربستان به کره جنوبی در بازه زمانی ژانویه تا اوت امسال ۲۱۳ هزار و ۳۵۰ تن بوده است.