چهارشنبه,۱ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۵ : ۱۱
خانه / نفت / صادرات نفت عربستان کاهش یافت
۱۳۹۵/۰۱/۳۱
در ماه فوریه؛

صادرات نفت عربستان کاهش یافت

صادرات نفت عربستان کاهش یافت

آمارهای رسمی نشان می‌دهد: صادرات نفت خام عربستان سعودی از روزانه هفت میلیون و ۸۳۵ هزار بشکه در ماه ژانویه به روزانه هفت میلیون و ۵۵۳ هزار بشکه در ماه فوریه تنزل کرده است.

 

به گزارش خبر انرژی، به نقل از رویترز بزر‌گ‌ترین صادر‌کننده نفت خام جهان در ماه فوریه روزانه ۱۰ میلیون و ۲۲۰ هزار بشکه نفت تولید کرده در حالی که رقم تولید این کشور در ماه قبل‌تر (ژانویه) روزانه ۱۰ میلیون و ۲۳۰ هزار بشکه بود.

 

آمارهای ماهانه صادرات نفت خام توسط ریاض و دیگر اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت به موسسه اطلاعات نفتی جودی ارائه می‌شود و روی وب‌سایت این موسسه قرار می‌گیرد.

 

ذخائر داخلی نفت خام عربستان از ۳۱۴ میلیون و ۱۱۹ هزار بشکه در ژانویه به ۳۰۵ میلیون و ۵۹۹ هزار بشکه در فوریه کاهش یافته است.

 

پالایشگاه‌های داخلی عربستان در فوریه روزانه دو میلیون و ۶۷۰ هزار بشکه نفت پالایش کردند در حالی که رقم پالایش آنها در ژانویه روزانه دو میلیون و ۴۶۸ هزار بشکه بود.

 

این در حالی است که صادرات فرآورده‌های نفتی پالایش شده عربستان نیز از روزانه یک میلیون و ۳۴۳ هزار بشکه به یک میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

 

آمارهای جودی نشان می‌دهد: در ماه فوریه نفت خام مصرف شده برای تولید برق از ۲۹۳ هزار بشکه در روز در ژانویه به ۲۹۱ هزار بشکه در روز کاهش یافته است.