چهارشنبه,۱ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۶ : ۱۱
خانه / نفت / صادرات نفت و میعانات گازی ایران از ۲ میلیون بشکه گذشت
۱۳۹۵/۰۱/۱۵
وزیر نفت خبر داد

صادرات نفت و میعانات گازی ایران از ۲ میلیون بشکه گذشت

صادرات نفت و میعانات گازی ایران از ۲ میلیون بشکه گذشت

وزیر نفت حجم صادرات نفت و میعانات گازی را هم اکنون بیش از ٢ میلیون بشکه در روز عنوان کرد و گفت: تکمیل فازهای پارس جنوبی و پالایشگاه ستاره خلیج فارس مهم‌ترین اولویت بخش بالادستی صنعت نفت در سال ٩۵ است.

 

به گزارش خبر انرژی، بیژن زنگنه امروز (یکشنبه، ١۵ اسفندماه) در حاشیه دیدار نوروزی با مدیران و کارکنان صنعت نفت درباره حجم صادرات نفت ایران اظهار کرد: صادرات نفت ومیعانات گازی ایران هم اکنون بیش از ٢ میلیون بشکه در روز است.

 

وی درباره مهمترین اولویتهای سال ٩۵ وزارت نفت هم با تقسیم آن به دو بخش بالادستی و پایین دستی، اظهار کرد: تکمیل فازهای نیمه تمام پارس جنوبی و پالایشگاه ستاره خلیج فارس و امضای قراردادهای جدید نفتی مهمترین اولویتهای بخش بالادستی نفت در سال ٩۵ است.

 

زنگنه مهمترین اولویت بخش پتروشیمی را تکمیل و به پایان رساندن واحدهای نیمه کاره پتروشیمی عنوان کرد و گفت: همچنین افزایش خوراک پتروشیمی برای واحدهای موجود از دیگر اولویتهای این بخش است.

 

مراسم دیدار نوروزی وزیر نفت با مدیران و کارکنان صنعت نفت، صبح امروز (یکشنبه، ١۵ فروردین ماه) درساختمان مرکزی وزارت نفت با حضور معاونان ارشد وزیر نفت و کارکنان این صنعت برگزار شد.