شنبه,۲۵ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۳ : ۰۲
خانه / آب / صدور مجوز حفر چاه؛ فقط برای آب شرب و برخی صنایع کوچک
۱۳۹۴/۰۶/۲۹
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان اعلام کرد:

صدور مجوز حفر چاه؛ فقط برای آب شرب و برخی صنایع کوچک

صدور مجوز حفر چاه؛ فقط برای آب شرب و برخی صنایع کوچک

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: دادن مجوز جدید حفر چاه در استان اصفهان تنها برای آب شرب و برخی از صنایع کوچک و در دشت‌های آزاد به صورت

محدود وجود دارد.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،به نقل از (پاون)، دکتر “مسعود میرمحمدصادقی” در مصاحبه خبری خود با اعلام خبر مسدود شدن ۵۶۲ حلقه چاه غیرمجاز در استان اصفهان از سال گذشته تاکنون گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم در سال جاری ۷۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در استان مسدود شود که تاکنون ۲۵۰ حلقه آن با اخذ مجوزهای قانونی و قضایی پر شده است.

 
وی از پر و مسدود شدن ۳۱۲ حلقه چاه غیرمجاز در سال ۱۳۹۳ خبر داد و در این خصوص خاطرنشان کرد: با همکاری مردم، کشاورزان و دستگاه‌های اجرایی استان امیدواریم پر کردن چاه غیرمجاز برنامه‌ریزی شده عملی شود.

 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به متوسط بارش‌ها در استان اصفهان گفت: در استان اصفهان میانگین بارش‌ها کمتر از متوسط و میانگین کشوری است و مدیریت مصرف و کنترل ذخایر با جدیت و پشتکار در استان دنبال می‌شود.

 
وی با اعلام بارش متوسط ۱۲۰ میلی‌متری در استان اصفهان،گفت: خشکسالی‌های پیاپی در این استان باعث شده است مردم و کشاورزان به منابع آب زیر زمینی روی بیاورند.

 
میرمحمد صادقی خاطرنشان ساخت: در راستای حفاظت از منابع آب زیرزمینی موجود، تاکنون ۳۳۰۰ کنتور هوشمند بر روی چاه‌های مجاز نصب شده است و تا پایان سال ۹۴ این رقم با نظر استاندار به ۷۰۰۰ می‌رسد.

 
وی در رابطه با دادن مجوز چاه جدید در استان اطراف گفت: دادن مجوز جدید تنها برای آب شرب و برخی از صنایع کوچک و در دشت‌های آزاد به صورت محدود وجود دارد.

 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان به ازدیاد برداشت از سفره‌های آب زیر زمینی اشاره کرد و افزود: این اضافه برداشت مشکلات مختلفی را به دنبال دارد و مهمترین آن بالا رفتن EC آب یا پدیده شور شدن آب و پایین رفتن سطح سفره ها است.
میرمحمدصادقی تصریح کرد: یکی از کارهایی که شرکت آب منطقه‌ای در این سال‌ها بسیار با آن در گیر است کف شکنی چاه‌هاست.

 
وی راهکار مهم جلوگیری از اضافه برداشت آب از چاه‌های را نصب کنتورهای هوشمند آب و برق بر روی آنها دانست و افزود: این برداشت‌ها جریان آب رودخانه زاینده رود را به خطر می‌اندازد، چرا که رودخانه زاینده رود مهمترین تأمین کننده منایع آب زیر زمینی در اصفهان است.