دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۸ : ۱۱
خانه / برق / صرفه‌جویی ۴۰۰ میلیون دلاری با اجرای پروژه‌های جدید در نیروگاه شهید منتظری
۱۳۹۳/۱۲/۲۴
رئیس مجمع عمومی شرکت مدیریت تولید نیروگاه شهید منتظری

صرفه‌جویی ۴۰۰ میلیون دلاری با اجرای پروژه‌های جدید در نیروگاه شهید منتظری

صرفه‌جویی ۴۰۰ میلیون دلاری با اجرای پروژه‌های جدید در نیروگاه شهید منتظری

رئیس مجمع عمومی شرکت مدیریت تولید نیروگاه شهید منتظری اصفهان گفت: در صورت اجرای پروژه‌های جدید در این نیروگاه، سالانه حدود ۴۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور انجام می‌شود.

به گزارش اژانس خبری انرژی،محمد فلاحتیان به بازدید اخیر ولایتی از نیروگاه شهید منتظری اشاره و اظهار کرد: در جریان این بازدید توضیحاتی درباره پروژه‌های علمی جدید این شرکت برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت ارائه شد.

وی خواستار انجام این پروژه‌ها به صورت پایلوت در نیروگاه اصفهان شد و افزود: در صورت حمایت دولت و موفقیت‌آمیز بودن نتایج این پروژه می‌‌توان آن را در کل نیروگاه‌های کشور اجرا کرد.

رئیس مجمع عمومی شرکت مدیریت تولید نیروگاه شهید منتظری با اشاره به قطع سوخت مازوت نیروگاه شهید منتظری و گازسوز شدن این نیروگاه بیان کرد: مسئولان استان اصفهان در تامین گاز این نیروگاه بسیار تلاش کردند و ما از آنها قدردانی می‌کنیم.

وی با اشاره به کاهش تولید این نیروگاه در اثر قطع مازوت تصریح کرد: وزیر نفت قول داده تا در سال آینده گاز نیروگاه‌ها را تامین کند.

فلاحتیان همچنین بر ضرورت تولید پاک تاکید و اضافه کرد: در حال حاضر این شرکت ۲۲۰ هکتار فضای سبز دارد که هر روز نیز در حال افزایش است.

وی خاطر نشان کرد: چندی پیش جشن یک سالگی تولید برق بدون استفاده از مازوت را در این نیروگاه جشن گرفتیم که خود نشان از توجه این نیروگاه به مسئله سلامت مردم دارد.