چهارشنبه,۴ بهمن, ۱۳۹۶ | ۱۴ : ۰۳
خانه / نفت / صلاحیت شرکت‎های حفاری برای فعالیت در پروژه های نفتی ارزیابی می شود
۱۳۹۵/۱۲/۰۱

صلاحیت شرکت‎های حفاری برای فعالیت در پروژه های نفتی ارزیابی می شود

صلاحیت شرکت‎های حفاری برای فعالیت در پروژه های نفتی ارزیابی می شود

معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت از فراخوان عمومی برای شناسایی و ارزیابی صلاحیت شرکت‎های عملیات حفاری برای ورود به پروژه های بالادست صنعت نفت در سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرانرژی، حبیب الله بیطرف  در چهارمین کنگره بین المللی حفاری ایران با اعلام این خبر اظهار کرد: این فراخوان با هدف توانمندسازی شرکت‎های فعال در حوزه کسب و کار عملیات و به منظور تجمیع ظرفیت‎های پراکنده به نحوی که قابلیت جذب و توسعه دانش و فناوری و در نتیجه رقابت در سطح منطقه و فضای بین المللی را داشته باشند، انجام می شود.

معاون وزیر نفت در این کنگره از راهبرد «صنعت نفت به عنوان موتور اقتصاد کشور» بعنوان یک راهبرد درست نام برد و در ذکر دلایل آن هم تصریح کرد: صنعت نفت با تامین بخشی از درآمدهای دولت، تامین منابع اولیه انرژی مورد نیاز کشور و سهم قابل توجه این نفت در صنعت کشور بعنوان موتور محرکه اقتصاد ایران است.

وی با یادآوری این که گاهی بحث «باید وابستگی به نفت را کم کنیم» مطرح می شود، در توضیح این مطلب افزود: باید وابستگی بودجه دولت به درآمدهای نفتی کاهش پیدا کند نه این که وابستگی اقتصاد به صنعت نفت کاهش یابد، طبیعی است که هر جامعه ای باید از مزیت‎های خود استفاده کند و منابع طبیعی و ظرفیت‎های انسانی منابع قوت یک کشور هستند.

معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت در ادامه به تشریح اهداف و انتظارات وزارت نفت از صنعت حفاری پرداخت و تصریح کرد: افزایش توانمندی مدیریتی شرکت‎های حفاری در راستای پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت جهت عملیات در حوزه‎های اکتشافی و توسعه میدان‎های نفت و گاز، بهینه سازی زمان، هزینه و کیفیت، افزایش تعداد و ارتقای عملکرد ناوگان دکلهی حفاری  دریایی و خشکی ، رشد حضور و مشارکت بخش خصوصی در صنعت حفاری، ارتقای فناوری و بکارگیری فناوریهای نوین در صنعت حفاری و هدفگذاری برای حضور در بازارهای منطقه ای و بین الملل از جمله کارهایی است که باید در این زمینه انجام شود.

بیطرف همچنین از آمادگی وزارت نفت برای پیاده سازی نظامنامه مدیریت دارایی های فیزیکی با همکاری شرکت‎ها و تشکل‎های صنفی و حرفه ای حفاری در صنعت حفاری خبر داد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>