دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۷ : ۰۶
خانه / نفت / صنعت نفت ایران از افزایش همکاری با توتال استقبال می کند
۱۳۹۴/۰۶/۳۰
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:

صنعت نفت ایران از افزایش همکاری با توتال استقبال می کند

صنعت نفت ایران از افزایش همکاری با توتال استقبال می کند

معاون وزیر نفت در دیدار با مدیر اکتشاف و تولید شرکت توتال فرانسه اعلام کرد: شرکت ملی نفت ایران از گسترش همکاریها با توتال استقبال می کند.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی، رکن الدین جوادی در دیدار با با آرنو برویاک (Arnaud Breuillac) مدیر بخش اکتشاف و تولید شرکت توتال فرانسه زمینه های مشترک همکاری دو شرکت را مورد بررسی قرار داد.

 

جوادی در خصوص این دیدار با بیان این که شرکت ملی نفت ایران از توسعه همکاریهای اقتصادی با توتال استقبال می کند، گفت: شرکت توتال برای همکاری در قراردادهای جدید نفتی ایران اعلام آمادگی کرده است.

 

وی افزود: با رونمایی از قراردادهای جدید، فرصتها و پروژه های اکتشاف، توسعه، نگهداشت، تولید و افزایش ظرفیت تولید در قالب جدیدی ارائه می شود و شرکتهای خارجی می توانند در این زمینه همکاری کنند.

 

بر اساس اعلام وزارت نفت، آرنو برویاک (Arnaud Breuillac)، مدیر بخش اکتشاف و تولید شرکت توتال فرانسه روز گذشته (٢٩ شهریورماه) در دیدارهای جداگانه ای با بیژن زنگنه وزیر نفت، رکن الدین جوادی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و سیدمهدی حسینی رئیس کارگروه قراردادهای نفتی ایران برای همکاری با صنعت نفت کشورمان در زمینه های مختلف اعم از اکتشاف، ازدیاد برداشت، خرید نفت، تولید و بازاریابی ال ان جی و پتروشیمی اعلام آمادگی کرد.

 

این در حالی است که لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه نیز مردادماه امسال در تهران حاضر شد و علاوه بر همتای ایرانی خود با بیژن زنگنه، وزیر نفت و تنی چند از مقامهای کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

 

جمهوری اسلامی ایران از زمان امضای توافق برجام در تیرماه امسال در وین، میزبان هیئتهای گوناگون از کشورهای مختلف جهان بویژه کشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا، صربستان، اتریش، چک، اسپانیا و اوکراین بوده است.