سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۱۰ : ۰۳
خانه / منهای انرژی / ضرورت بازرسی ۲٫۸ میلیون خودرو دارای مخزن CNG
۱۳۹۴/۰۳/۰۸
دادرس مطرح کرد

ضرورت بازرسی ۲٫۸ میلیون خودرو دارای مخزن CNG

ضرورت بازرسی ۲٫۸ میلیون خودرو دارای مخزن CNG

رییس انجمن صنفی جایگاه داران سی ان جی با بیان اینکه لازم بود قیمت سی ان جی نسبت به سایر حامل های انرژی تعدیل مناسبی داشته باشد، از ضرورت بازرسی و تست دو میلیون ۸۰۰ هزار خودرو دارای مخزن سی ان جی خبر داد.

به گزارش اژانس خبری انرژی،اردشیر دادرس با تاکید بر اینکه صنعت سی ان جی به یک رگولاتوری تنظیم قیمت گاز نسبت به سایر حامل های انرژی نیاز دارد، تصریح کرد: یکی از چالش های اساسی این صنعت امروزه نیاز به ایجاد امنیت قیمت گذاری است.

وی ادامه داد: لازم بود قیمت سی ان جی نسبت به سایر حامل های انرژی، عرضه و تقاضا و همچنین نسبت به سایر مصارف گاز تجاری، خانگی و صنعتی تعدیل مناسبی داشته باشد.

رییس انجمن صنفی جایگاه داران سی ان جی در ادامه با اشاره به اینکه کارمزد جایگاه ها باید به حق العمل کار تبدیل شود، گفت: این یکی از آرزوهای دیرینه جایگاه داران است که باید در مجلس تصویب شود که هنوز این کار صورت نگرفته است این در حالی است که در دنیا دریافت کارمزد منسوخ شده است.

دادرس از پیشنهاد کارشناسان انجمن صنفی سی ان جی کشور به هیات مدیره شرکت پخش فراورده های نفتی در زمینه کنسرسیوم شرکت های مادرتخصصی بهره برداری، اشاره و اظهار کرد: امیدواریم این پیشنهاد مورد تایید و تصویب قرار بگیرد تا پس از بیش از ۱۰۰ سال از قدمت صنعت نفت، تعدادی برند در بهره برداری جایگاه ها ایجاد شود که ارتقاء کمی و کیفی جایگاه ها را تحت تاثیر قرار می دهد و موجب سرمایه گذاری های زنجیره ای در صنعت می شود.

وی به ضرورت بازرسی و تست خودروهای دارای مخزن سی ان جی اشاره و اضافه کرد:دو میلیون و ۸۰۰ هزار خودرو از خط قرمز تست و بازرسی رد شدند و هرچه سریعتر این تست باید انجام شود.

رییس انجمن صنفی جایگاه داران سی ان جی به ایجاد جایگاه های ال سی ان جی، اشاره کرد و گفت:ال سی ان جی ها به عنوان تامین کننده گاز جایگاه های سی ان جی در تمام دنیا در حال توسعه است به طوری که ال ان جی ذخیره شده و به شکل ال سی ان جی مورداستفاده قرار می گیرد که امیدواریم چند طرح پایلوت در این زمینه به صورت مینی ال ان جی در جایگاه ها نصب شود.