چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۵۵ : ۰۳
خانه / آب / ضرورت مدیریت مصرف آب و مشوق های برق با هدف جلوگیری از قطعی آب و برق
۱۳۹۴/۰۲/۲۲
وزیر نیرو

ضرورت مدیریت مصرف آب و مشوق های برق با هدف جلوگیری از قطعی آب و برق

ضرورت مدیریت مصرف آب و مشوق های برق با هدف جلوگیری از قطعی آب و برق

وزیر نیرو با بیان اینکه این وزارتخانه برنامه ریزی هایی را برای مدیریت آب در نظر دارد ولی مردم مهمترین مولفه در جهت مدیریت مصرف آب می باشند، گفت: برای فصل تابستان مشوق هایی را برای مدیریت مصرف در بخش های صنعت و کشاورزی و برق در نظر گرفته ایم.

 

به گزارش اژانس خبری انرژی،حمید چیت چیان روز سه شنبه درحاشیه بیست و سومین کنفرانس بین المللی برق در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: در سال های اخیر با توجه به کاهش بارندگی ها منابع آب تجدیدپذیر کاهش یافته و به رغم فعالیت های صورت گرفته برای استحصال آب به منظور جلوگیری از قطعی آب نیازمند مدیریت مصرف از سوی مردم هستیم.

وزیر نیرو با اشاره به ارایه مشوق های لازم برای کاهش مصرف برق، اظهار داشت: در صورتی که کشاورزان روزانه ۴ ساعت و در ساعات گرم موتورهای آب خود را خاموش کنند در مابقی ساعات استفاده از برق برای آنها مجانی خواهد بود.

چیت چیان گفت: در صورتی که بخش های مختلف صنعت، تعمیرات اساسی خود را در خارج از فصل تابستان و پیک مصرف و در تعطیلات انجام دهند از امتیازات مطلوبی برخوردار خواهند شد.

وی در خصوص ساماندهی اقتصاد صنعت برق نیز گفت: وزارت نیرو پیشنهادی را به این منظور به هیات دولت ارائه داده و امیدواریم با حل این مشکل شاهد پویایی و با کیفیت تر شدن صنعت برق باشیم.

وزیر نیرو در خصوص مصوبه ارسالی به هیات دولت در زمینه قطع آب مشترکین پرمصرف نیز گفت: این مصوبه در دستور کار هیات دولت قرار دارد.