یکشنبه,۱ بهمن, ۱۳۹۶ | ۳۶ : ۱۱
خانه / آب / طرح آبرسانی از سد الغدیر به ساوه به بهره‌برداری رسید
۱۳۹۳/۰۹/۰۶
با حضور وزیر نیرو؛

طرح آبرسانی از سد الغدیر به ساوه به بهره‌برداری رسید

طرح آبرسانی از سد الغدیر به ساوه به بهره‌برداری رسید

وزیر نیرو در سفری یکروزه به استان مرکزی، با حضور در شهرستان ساوه طرح آبرسانی از سد الغدیر به این شهر را افتتاح کرد.

 

به گزارش اژانس خبری انرژی،، در اجرای این طرح ساخت پنج باب مخزن ذخیره آب با ظرفیت ۲۳ هزار متر مکعب، اجرای خطوط انتقال بین مخازن و حد فاصل مخازن تا تصفیه‌خانه به طول ۳۷٫۵ کیلومتر در اقطار ۷۰۰ و ۸۰۰ میلیمتر انجام شده است.

 

 

این طرح با صرف هزینه‌ای معادل ۷۷۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید که تصفیه‌خانه آب و ایستگاه پمپاژ به ظرفیت ۵۷۵ لیتر بر ثانیه در عملیات اجرایی آن احداث شده است.

 

براساس این گزارش به دلیل کاهش نزولات آسمانی و کمبود منابع آبی در ساوه و افزایش جمعیت این شهر، تأمین آب از نیازهای حیاتی این شهرستان است و راه‌اندازی تصفیه خانه آب در شهرستان ساوه برای بهره‌برداری مردم این شهر از آب بهداشتی سالم یکی از آرزوهای شهروندان بوده که به نظر می‌رسد زمینه برای تحقق این آرزو فراهم خواهد شد.

 

 

تصفیه خانه آب شرب ساوه در مجاورت سدالغدیر احداث شده و این سد نیز در جنوب غربی ساوه و در فاصله ۲۰ کیلومتری این شهر واقع شده است.

 

 

وزیر نیرو همچنین در ادامه سفر یکروزه خود به استان مرکزی پروژه آبرسانی به دلیجان از سد کوچری و پست برق ۴۰۰ کیلوولت مهر شازند را افتتاح و در پایان در نشستی با حضور استاندار، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران صنعت آب و برق استان که در استانداری مرکزی برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.