دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۳۲ : ۰۵
خانه / برق / طرح تعطیلات تابستانه صنایع با هدف مدیریت مصرف برق اجرا می شود
۱۳۹۴/۰۲/۲۰
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران بیان کرد

طرح تعطیلات تابستانه صنایع با هدف مدیریت مصرف برق اجرا می شود

طرح تعطیلات تابستانه صنایع با هدف مدیریت مصرف برق اجرا می شود

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران با بیان اینکه مصرف برق در تهران تابستان امسال با ۵/۵ درصد رشد روبرو خواهد شد گفت: به همین منظور برای مدیریت مصرف انرژی طرح تعطیلات تابستانه صنایع با هدف کاهش پیک مصرف اجرا می شود.

به گزارش اژانس خبری انرژی،سید زمان حسینی روزیکشنبه افزود: بحث همکاری صنایع بزرگ با تعطیلات تابستانه همانند سال های گذشته به منظور کاهش پیک بار مصرف انرژی تابستان در دستور کار قرار گرفته است.
وی گفت: این طرح از اواخر خرداد ماه سال جاری با کمک صاحبان صنایع بزرگ در تهران کلید خواهد خورد و در آن صنایع تعمیرات مورد نیاز و تعطیلات را در بازه زمانی اواخر خرداد ماه تا اوایل شهریور ماه انجام خواهند داد.
حسینی افزود: صاحبان صنایعی که در این طرح نهایت همکاری را با شرکت برق منطقه ای انجام دهند مورد تشویق های تسهیلاتی قرار خواهند گرفت.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران با بیان اینکه سال گذشته بیشترین پیک مصرف برق در تهران ۹ هزار مگاوات بود گفت: گام های عملیاتی با هدف افزایش آمادگی برای پشت سرنهادن تابستان ۹۴ از هم اکنون برداشته شده تا با کمترین چالش این دوره پشت سرگذاشته شود.
وی افزود: ارزیابی های دوره ای از عملکرد نیروگاه های زیرپوشش شرکت برق منطقه ای آغاز شده و برنامه تعمیرات آنها نیز در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران با اشاره به اینکه در این منطقه ۹ نیروگاه حرارتی و پنج نیروگاه آبی، انرژی الکتریکی مورد نیاز را تولید می کند تاکید کرد: شبکه های انتقال و فوق توزیع برق نیز با هدف افزایش آمادگی برای تابستان مورد بازبینی و عیب یابی قرار گرفته اند.
وی گفت: پروژه های شرکت برای پشت سرنهادن تابستانی بدون خاموشی اولویت بندی شده و پروژه هایی که باید در مدار قرارگیرند آماده سازی شده اند.
حسینی مهمترین گام برای پشت سرنهادن تابستانی بدون خاموشی و چالش را مدیریت مصرف دانست و افزود: هرچه میزان مصرف برق مدیریت شود چالش های این صنعت کمتر شده، برق پایدارتری تامین خواهد شد.
شرکت برق منطقه ای تهران کار تامین برق پایدار برای استان های البرز، تهران و قم را بر عهده دارد