یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۶ : ۱۱
خانه / نفت / عده‌ای می‌خواهند به صندوق‌های بازنشستگی برچسب “خصولتی” بزنند
۱۳۹۴/۰۶/۱۰
وزیر تعاون در مراسم آغاز به‌کار پالایشگاه

عده‌ای می‌خواهند به صندوق‌های بازنشستگی برچسب “خصولتی” بزنند

عده‌ای می‌خواهند به صندوق‌های بازنشستگی برچسب “خصولتی” بزنند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید بر اساس شرایط و ظرفیت های هر استان برای توسعه مناطق مختلف کشور برنامه داشت.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی، علی ربیعی در مراسم آغاز عملیات اجرایی پالایشگاه آناهیتا کرمانشاه با بیان اینکه دولت تدبیر و امید بدنبال رفع نابرابری و عدم توازن بین استانهای کشور است، گفت: در برنامه ششم توسعه توجه ویژه ای به متوازن شدن توسعه استانهای مختلف کشور خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه برای رفع نابرابری ها نباید احکام کلی برای همه کشور صادر شود، گفت: باید بر اساس ظرفیت و شرایط هر استان برای آن برنامه داشت و برنامه ششم بستر مناسبی است که این برنامه ها را لحاظ کنیم.

 

ربیعی ادامه داد: استانهایی امکان ایجاد شغل و توسعه اقتصادی دارند که در آنها کانون های کارآفرینی شکل بگیرد و عده ای از کارآفرینان دور هم جمع شده و کار اقتصادی انجام دهند که ما هم از این کانونها حمایت می کنیم.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با دفاع از عملکرد صندوق های بازنشستگی گفت: عده ای می خواهند به این صندوق ها برچسب خصولتی بزنند، درحالیکه این صندوق ها کارهای بزرگی در کشور انجام داده اند و اگر چه سازمانهای توسعه ای نیستند، اما در توسعه کشور نقش مهمی ایفا کرده اند.

 

ربیعی با بیان اینکه از عملکرد صندوق های بازنشستگی رضایت دارم، گفت: این صندوق ها در حفظ اشتغال نقش مهمی دارند و کارهای بزرگی در کشور انجام داده اند.

 

وی افزود: این صندوق ها سهم بزرگی در ایجاد پتروشیمی ها و پالایشگاه های کشور داشته اند.

 

ربیعی گفت: در پالایشگاه آناهیتاکرمانشاه هم که با تلاش بسیار مشکلات فرار روی اجرای آن رفع شد، شاهد همکاری سه صندوق بازنشستگی کشوری، بازنشستگی نفت و تامین اجتماعی هستیم و امیدواریم زودتر به نتیجه برسد.

 

وی با اشاره به سرمایه گذاری ۱۲ هزار میلیارد تومانی پالایشگاه آناهیتا، گفت: اگر چه نسبت اشتغال به سرمایه گذاری در این پروژه پایین است، اما امکان ایجاد صنایع پایین دستی بسیاری در این پروژه وجود دارد و می تواند یک محرک برای توسعه استان باشد.

 

وی ابراز امیدواری کرد با اجرای این پروژه روند توسعه استان سرعت بگیرد و کرمانشاه به جایگاه بهتری برسد.