دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۷ : ۰۶
خانه / نفت / عراق کاهش تولید نفت را کلید زد/نفت ۶۵ دلاری رویا نیست
۱۳۹۵/۱۱/۰۶
وزیر نفت عراق اعلام کرد:

عراق کاهش تولید نفت را کلید زد/نفت ۶۵ دلاری رویا نیست

عراق کاهش تولید نفت را کلید زد/نفت ۶۵ دلاری رویا نیست

وزیر نفت عراق گفت: بیشتر شرکت های بزرگ نفتی این کشور، تولید خود را کاهش داده اند و حتی شرکت های بین المللی نفتی که در این کشور فعالیت دارند نیز، با ما در حال همکاری هستند.

به گزارش خبرانرژی به نقل از رویترز، جبار اللعیبی، وزیر نفت عراق گفت: بیشتر شرکت های بزرگ نفتی عراق در راستای توافق کاهش تولید میان اوپکی ها و غیر اوپکی ها، تولید خود را کاهش داده اند.

وی افزود: کاهش تولید در بسیاری از میدان های ملی نفت رقم خورده است و همچنین شرکت های بین المللی نفت هم که در عراق فعالیت دارند، به منظور همکاری با توافقنامه اوپک، تولید خود را کاهش داده اند.

اللعیبی گفت: با شرکت های نفتی بین المللی که در عراق کار می کنند به منظور کاهش تولید همکاری می کنیم و بسیاری از آنها با ما هم عقیده هستند.

در همین حال، عراق در راستای توافقنامه اوپک با کاهش ۲۱۰ هزار بشکه در روز موافقت کرده و وزیر نفت این کشور اعلام کرد که به این پیمان متعهد هستیم.

بر همین اساس، اللعیبی گفت: نسبت به پیشرفت توافقنامه کاهش تولید، خرسند بوده و امیدواریم که قیمت نفت با افزایش بیشتری روبرو شود؛ به نحوی که رسیدن بهای نفت به ۶۰ تا ۶۵ دلار در هر بشکه دست یافتنی است.

وی خاطر نشان کرد: اکنون اعلام نظر درباره تمدید کاهش تولید در نیمه دوم سال جاری میلادی بسیار زود است و فکر می کنم که بازار به توازن برسد.

 

منبع: مهر