یکشنبه,۲۹ بهمن, ۱۳۹۶ | ۳۸ : ۰۴
خانه / منهای انرژی / عرضه دوباره نفت خام در بورس انرژی جسارت می‌خواهد
۱۳۹۳/۰۹/۰۳
مدیرعامل بورس انرژی خبر داد

عرضه دوباره نفت خام در بورس انرژی جسارت می‌خواهد

عرضه دوباره نفت خام در بورس انرژی جسارت می‌خواهد

مدیرعامل بورس انرژی با بیان این که یکی از پروژه های اصلی بورس انرژی در حوزه برق، انتشار اوراق گواهی ظرفیت است گفت: عرضه دوباره نفت خام در بورس انرژی جسارت می خواهد.

به گزارش آژانس خبری انرژی،سید علی حسینی در خصوص عرضه دوباره نفت خام در بورس انرژی گفت: عرضه دوباره نفت خام در این بورس به اراده وزارت نفت بستگی دارد.
مدیرعامل بورس انرژی در خصوص تاثیر کاهش قیمت نفت بر این موضوع تصریح کرد: کاهش و افزایش قیمت جهانی نفت تاثیری بر عرضه نفت خام در این بورس نخواهد داشت، چرا که تولیدکنندگان داخلی بر اساس عرضه و تقاضای موجود در کشور نسبت به فروش نفت خام اقدام می کنند.
وی با اشاره به این که عرضه دوباره نفت خام در بورس انرژی جسارت می خواهد تصریح کرد: وزیر نفت نیز علاقه مند است تا راه برای فروش نفت خام در بورس انرژی باز شود.
وی با بیان این که در مرحله اول فروش نفت خام در بورس انرژی ۱۳ تا ۱۴ هزار بشکه نفت خام به فرو ش رسید گفت: در مرحله قبلی عرضه و فروش نفت خام در بورس انرژی برای مصرف داخلی بود که عدم استقبال خریداران موجب قطع فروش نفت در بورس انرژی شد.
مدیرعامل بورس انرژی در خصوص برنامه های آتی این بورس نیز اذعان داشت: یکی از پروژه های اصلی بورس انرژی در حوزه برق، انتشار اوراق گواهی ظرفیت است که تلاش می کنیم این اتفاق در آذرماه امسال عملی شود.