دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۳۰ : ۰۵
خانه / نفت / علاقمندی ساحل عاج به خرید نفت خام از ایران
۱۳۹۶/۰۳/۰۵

علاقمندی ساحل عاج به خرید نفت خام از ایران

علاقمندی ساحل عاج به خرید نفت خام از ایران

در راستای توسعه مناسبات اقتصادی و به منظور بررسی زمینه های همکاری دوجانبه در حوزه های مختلف نفت، گاز، برق، ساخت نیروگاه و انرژی های تجدیدپذیر، منصور شکیب‌مهر سفیر جمهوری اسلامی ایران با آقای «تیری تانوه» وزیر نفت و انرژی ساحل عاج ، دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا، در این دیدار، سفیر کشورمان با اشاره به جایگاه و قدمت روابط سیاسی، بر اهمیت آشنایی دو کشور از ظرفیت های موجود جهت بهره برداری و ارتقای روابط اقتصادی در حوزه های مربوطه تاکید کرد.

منصور شکیب‌مهر، با اشاره به سابقه و قدمت صنعت ملی نفت ایران و جایگاه  کشورمان به لحاظ ذخایر اثبات شده نفت و گاز در دنیا، بهره مندی از دانش بومی و اتکاء به توان داخلی را عامل پیشرفت در بسیاری از حوزه های مربوط به انرژی دانسته و از تبادل هیئت در سطوح مختلف استقبال کرد.

وزیر نفت و انرژی ساحل عاج، نیز با تبریک برگزاری انتخابات پرشور و انتخاب مجدد جناب آقای دکتر حسن روحانی و مشارکت بالای رای دهندگان، اظهار کرد: به زودی برنامه کاری مشترکی را در رابطه با مناسبات دوکشور در حوزه های مذکور ارائه خواهد کرد.

تیری تانوه تصریح کرد: که ساحل عاج علاقه مند به خرید نفت خام از ایران بوده و تمایل دارد در زمینه گاز نیز همکاری داشته باشد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>