یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۰۹ : ۱۱
خانه / برق / عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی زاهدان آغاز می شود
۱۳۹۶/۰۲/۲۵

عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی زاهدان آغاز می شود

عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی زاهدان آغاز می شود

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی زاهدان به ظرفیت کل ۵۰۰ مگاوات فردا با حضور مقام‌های استانی و وزارت نیرو آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا، محسن طرزطلب، ضمن بیان این خبر افرود: این نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی که با سرمایه گذاری شرکت آلا افق توس در دو واحد گازی ۱۶۲ مگاوات و یک واحد بخار ۱۶۰ مگاوات با تکیه بر توان و تجهیزات ساخت داخل احداث خواهد شد.

وی افزود: این نیروگاه در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار و در ۵ کیلومتری شهر زاهدان احداث خواهد شد و پیش بینی می‌شود اولین واحد گازی این نیروگاه تا اواخر ۱۳۹۸ وارد مدار برق کشور شود.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی تصریح کرد: هم اکنون عملیات مربوط به دیوار کشی در اطراف محوطه نیروگاه انجام شده و چاه آب و برق مورد نیاز جهت شروع عملیات اجرایی آن توسط سرمایه گذار صورت گرفته است.

ظرفیت تولید برق استان سیستان و بلوچستان در حال حاضر ۱۳۶۲ مگاوات است که از طریق نیروگاه‌های دولتی زاهدان، کنارک و ایرانشهر و خصوصی چابهار تولید می‌شود.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>