جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۱۲ : ۱۱
خانه / Social media / عملیات احداث دو پست برق در اهواز با حضور وزیر نیرو آغاز شد
۱۳۹۶/۰۴/۱۹

عملیات احداث دو پست برق در اهواز با حضور وزیر نیرو آغاز شد

عملیات احداث دو پست برق در اهواز با حضور وزیر نیرو آغاز شد

با حضور وزیر نیرو عملیات اجرایی فاز اول پست ۱۳۲/۴۰۰ کیلووات پیروزان و پست ۱۳۲/۴۰۰ کیلوولت GIS شهید منفرد نیاکی در اهواز آغاز شد .

به گزارش خبرنگار خبرانرژی، حمید چیت چیان امروز، ۱۹ تیرماه با حضور در اهواز ۲ پروژه احداث پست برق ۱۳۲/۴۰۰ کیلوولت را کلنگ‌زنی کرد.

فاز اول پست ۴۰۰ کیلووات پیروزان دارای یک دستگاه ترانسفورماتور ۲۰۰ مگاولت آمپر است. در این طرح از چهار فیدر خروجی ۱۳۲ کیلوولت استفاده شده و در زمینی با مساحت  ۱۶۰.۰۰۰ مترمربع اجرا می‌شود. بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، این طرح در سال ۱۳۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد.

اعتبار کل پروژه پست ۱۳۲/۴۰۰ کیلووات پیروزان ۶۵۰ میلیارد ریال است و در فاز اول به ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

همچنین امروز با حضور وزیر عملیات اجرایی احداث پست ۴۰۰ کیلوولت GIS شهید منفرد نیاکی با دو دستگاه ترانسفورماتور ۲۰۰ مگاولت آمپر در اهواز آغاز شد.

در این طرح قرار است از ۱۲ فیدر خروجی ۱۳۲ کیلوولت به صورت خط کابلی استفاده شود. اعتبار این پروژه ۷۵۰ میلیارد ریال است و پیش‌بینی می‌شود این طرح تا سال ۱۳۹۹ به بهره‌برداری برسد.

افزایش ظرفیت تأمین انرژی کلانشهر اهواز، کاهش بارگیری پست‌های انتقال مجاور، افزایش پایداری شبکه فوق توزیع و کاهش احتمال خاموشی از اهداف اجرای این طرح‌ها است.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>